1.     Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym będziemy przeżywać największe tajemnice naszej wiary. O 17.15 ostatnie w tym roku Gorzkie Żale.

2.     Ze względu na przepisy liturgiczne Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia będziemy obchodzić nie jak zwykle 25 marca, ale po zakończeniu oktawy Wielkanocy w poniedziałek 8 kwietnia.

3.     Zachęcamy do spowiedzi wielkanocnej jeszcze przed świętami; w poniedziałek, wtorek i w środę podczas każdej Mszy św. W czasie Triduum od Wielkiego Czwartku do Świąt Wielkanocnych możliwości przystąpienia do sakramentu pokuty nie będzie.

4.     Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna do środy włącznie. W czwartek i w piątek kancelaria będzie nieczynna.

5.     W czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne – najważniejszy okres liturgiczny w całym roku. Nie będzie przez te trzy dni Mszy porannych, tylko uroczyste nabożeństwa wieczorne:

Wielki Czwartek godz. 18.00  Msza Wieczerzy Pańskiej
Wielki Piątek godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej
Wielka Sobota godz. 19.00 Wigilia Paschalna.

6.     W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 8.00 ciemna jutrznia.

7.     W Wielki Piątek osoby w wieku od 18 do 60 lat obowiązuje post ścisły.

8.     Pokarmy na stół wielkanocny będziemy święcić w Wielką Sobotę tak, jak w poprzednich latach tzn. godzinach od 9.00 do 16.00. W tym czasie ministranci będą rozprowadzać wodę święconą.

9.     W Niedzielę Wielkanocną Rezurekcja o godz. 6.00. Serdecznie zapraszamy na procesję rezurekcyjną. Zachęcamy do wzięcia udziału  w orszaku procesyjnym nie tylko jego stałych uczestników, ale także nowe osoby. Aktywny udział w orszaku w bliskości Chrystusa Zmartwychwstałego to zaszczyt i wyróżnienie dla  każdego i każdej z nas. Po Rezurekcji kolejne Msze św. począwszy od godz. 8.30 według porządku niedzielnego.

10.   Do skarbonki przed Domkiem Loretańskim możemy składać ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

11.    Na stoliku prasowym znajdziemy nowy numer tygodnika Idziemy oraz gazetkę parafialną Weź Ewangelię do domu.