1.     Z racji I niedzieli miesiąca o godz. 16.00 spotkanie Kół Żywego Różańca. O 17.15 nabożeństwo październikowe. Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową, którą będziemy odmawiać codziennie, we wszystkie dni tygodnia o godz. 17.15. Kto wspólnie z innymi, pobożnie odmówi pięć tajemnic różańca może uzyskać łaskę odpustu zupełnego.

2.     Dziś w naszej diecezji taca na dom św. s. Faustyny w Ostrówku.

3.     Od jutra do środy po Mszy wieczornej rekolekcje przed bierzmowaniem. Sakramentu bierzmowania udzieli naszej młodzieży ks. prałat Dariusz Szczepaniuk w sobotę 21.X o godz. 11.00.

4.     Jutro wspomnienie św. Aniołów Stróżów, w środę wspomnienie św. Franciszka,     a w czwartek 5.X wspomnienie św. s. Faustyny. W sobotę 7.X wspomnienie NMP Różańcowej.

5.     W środę 4.X rozpoczyna się w Watykanie 1 sesja Synodu o synodalności. Włączmy do osobistej modlitwy intencję za uczestników Synodu o rozpoznanie woli Bożej i jego dobre owoce dla całego Kościoła powszechnego.

6.     W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w pt o godz.  8.00 i 18.00. Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę w Domku Loretańskim o godz. 8.00.

7.     W imieniu wspólnot katolickich tworzących  Inicjatywę Zjednoczeni 2022 zapraszamy na Procesję Różańcową za Polskę, która odbędzie się w Warszawie    w przyszłą niedzielę 8 października. Początek przy katedrze warszawsko-praskiej św. Floriana o godz. 13.30, zakończenie na Placu Zamkowym o godz. 17.00. Więcej szczegółów na plakacie oraz na stronie www.zjednoczeni2022.pl

8.     Na stoliku prasowym znajdziemy magazyn Tak Rodzinie, tygodnik Idziemy oraz gazetkę parafialną Weź Ewangelię do domu. Szczególnie polecamy magazyn Tak rodzinie, w którym tematem numeru jest „ Rodzina na zakręcie”.