1. Dzisiaj żegnamy ks. Kanclerza Dariusza Szczepaniuka, który po 14 latach pracy i życia w naszej wspólnocie rozpoczyna posługę proboszcza w parafii Bożego Ciała na Kamionku. Dziękujemy za wszelkie duchowe dobro i owoce jego kapłańskiej posługi sprawowanej z wielką gorliwością, oddaniem, subtelnością i poczuciem humoru. Otoczmy ks. Dariusza wdzięczną modlitwą, aby jego praca w nowej wspólnocie pomnażała chwałę Bożą, a ludziom przynosiła umocnienie wiary, radość i nadzieję.
  2. Sierpień to czas szczególnej modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Miejmy odwagę dołączyć tę intencję do swoich pacierzy. W duchu solidarności i wsparcia dla osób uzależnionych możemy ofiarować im dar swojej czasowej abstynencji.
  3. We wtorek 1-go sierpnia przypada 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Naszą modlitwę uzupełni dźwięk dzwonów, które włączymy w godzinie „W”. Za wszystkich poległych i pomordowanych w Powstaniu będziemy modlić się w środowej Mszy z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.                                                        
  4. W piątek 4.08 wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, a w przyszłą niedzielę 6.08 Święto Przemienienia Pańskiego.
  5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. o Najświętszym Serca Pana Jezusa i Niepokalanym Sercu Maryi o stałych porach.
  6. Wspólnie z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej zapraszamy na Mszę św., która zostanie odprawiona za śp. Romana Dmowskiego oraz w intencji Ojczyzny w środę 9.08 o godz. 18.00, w dniu 159. rocznicy urodzin współtwórcy naszej niepodległości. Po Mszy złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową.
  7. Na stoliku prasowym znajdziemy nowy numer tygodnika Idziemy oraz gazetkę parafialną Weź Ewangelię do domu. W tygodniku Idziemy szczególnie polecamy artykuły: Jakie prawo człowieka ?, Kurs na „Górkę” oraz teksty o Kościele młodych związane ze Światowymi Dniami Młodzieży w Lizbonie.
  8. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii św. Teodorę Bielecką. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie.