1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Został on ustanowiony przez papieża Franciszka w czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia św. Joachima i św. Anny – dziadków Pana Jezusa. Z tej racji nasze babcie i naszych dziadków otaczamy wdzięczną modlitwą.
  2. W przededniu wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, dzisiaj na każdej Mszy św. będzie specjalne błogosławieństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Gdyby ktoś chciał indywidualnie poświecić swój samochód, motocykl, skuter, rower lub hulajnogę, zapraszamy w tygodniu po Mszy św. na parking przy plebanii.
  3. We wtorek 25.07 święto św. Jakuba Apostoła, a w środę 26.07 wspomnienie św. Joachima i św. Anny – rodziców Matki Bożej.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy żegnać w naszej parafii ks. Kanclerza Dariusza Szczepaniuka. Po 14 latach pracy i mieszkania u Matki Bożej Loretańskiej, ks. Kanclerz został mianowany proboszczem konkatedry Bożego Ciała na Kamionku.
  5. Z dniem 31 lipca kończy pracę w naszej parafii p. Leon Kłubczuk, który dbał o nasze rośliny i porządek przy kościele. W czerwcu p. Leon skończył 89 lat. Dziękujemy za wieloletnią pracę i życzymy mu dużo zdrowia oraz pogody ducha.
  6. Zapraszamy do udziału w tegorocznej, XV Pielgrzymce Pieszej z Warszawy do Ostrówka. Wymarsz w sobotę 29 lipca po Mszy św. o 21.00 z Sanktuarium św. Faustyny na ul. Żytniej w Warszawie, zakończenie następnego dnia, 30 lipca, Mszą o godz. 15.00 w Ostrówku. Szczegóły na plakacie. Zapisy telefonicznie (509 159 436) bądź przez formularz na stronie internetowej Domu Św. Faustyny w Ostrówku (https://domfaustyny.pl/zaproszenia/xv-piesza-pielgrzymka-z-warszawy-do-ostrowka).
  7. Na stoliku prasowym znajdziemy nowy numer tygodnika Idziemy oraz gazetkę parafialną Weź Ewangelię do domu. W tygodniku Idziemy szczególnie polecamy artykuły o znaczeniu oraz roli dziadków i seniorów w życiu rodziny i społeczeństwa.
  8. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii św. Krystynę Wysocką. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie.