1. Z racji II niedzieli miesiąca, dziś taca na inwestycje parafialne. Pod koniec czerwca musieliśmy wymienić część instalacji odprowadzającej wodę z terenu kościoła od strony południowej i zrobić dodatkową studzienkę. Koszt tych prac to kilkanaście tysięcy zł.
  2. Na okres od 1.07 do 31.08 zmienił się tryb pracy  kancelarii parafialnej. Nie ma dyżurów przedpołudniowych, a jedynie dyżury popołudniowe i wieczorne. W nagłych i pilnych sprawach prosimy o kontakt po zakończeniu porannej Mszy św.
  3. We wtorek 11.07 święto św. Benedykta patrona Europy. W tym dniu także przypada 80. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Będziemy modlić się nie tylko o zbawienie i godny pochówek dla ofiar, ale też o należny szacunek dla rodzin oraz o zwycięstwo i uznanie prawdy o tamtych wydarzeniach.
  4. W czwartek 13.07 po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Intencje do różańca na procesję fatimską możemy składać do księży lub do puszki przed kaplicą św. Antoniego.
  5. W przyszłą niedzielę 16.07 zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30 w intencji o. Stanisława Cypriana Rozumkiewicza, franciszkanina, kapelana 36 pułku piechoty zamordowanego przez bolszewików w 1920 r. Po Mszy będzie można zobaczyć wyposażenie Wojska Polskiego z okresu II Rzeczypospolitej. Więcej informacji na plakacie.
  6. Zapraszamy do udziału w tegorocznej XV Pielgrzymce Pieszej z Warszawy do Ostrówka, gdzie św. Faustyna Kowalska przygotowywała się do wstąpienia do klasztoru. Jest to pielgrzymka weekendowa, tzn. wymarsz w sobotę 30 lipca po Mszy św. o 21.00 z Sanktuarium św. Faustyny na ul. Żytniej w Warszawie, zakończenie następnego dnia, 31 lipca, Mszą o godz. 15.00 w Ostrówku. Szczegóły na plakacie i u ks. Tadeusza. Zapisy telefonicznie (509 159 436) bądź przez formularz na stronie internetowej Domu Św. Faustyny w Ostrówku (https://domfaustyny.pl/zaproszenia/xv-piesza-pielgrzymka-z-warszawy-do-ostrowka).
  7. Na stoliku prasowym znajdziemy nowy, podwójny (wakacyjny) numer magazynu Tak rodzinie, tygodnik Idziemy oraz gazetkę parafialną Weź Ewangelię do domu.
  8. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Stanisławę Wojtasik. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie.