1.     Dziś po Mszach św. przedstawiciele Róży Różańcowej Rodziców modlących się za dzieci będą zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Chrońmy dzieci – wspierajmy rodziców”. Jego celem jest zapewnienie ochrony dzieciom poprzez zwiększenie uprawnień rodziców do kontroli tego, jakie treści przekazywane są w szkołach. Będzie można także wesprzeć projekt dokonania zmiany nazwy Alei Jana Pawła II na Aleja św. Jana Pawła II. Zachęcamy do wspierania tych projektów służących dobru wspólnemu.

2.     Za kilka tygodni nasz organista pan Wojciech Jankowski zakończy pracę w naszej parafii. Wraz z rodziną przeprowadza się na Podkarpacie. W związku z tym będziemy potrzebowali kogoś, kto by chciał i mógł podjąć pracę organisty w naszym kościele. Gdyby ktoś znał taką osobę prosimy o kontakt z księdzem Proboszczem.

3.     Dziś taca na Seminarium Duchowne. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary.

4.      W tym tygodniu będziemy obchodzić Dzień Matki. Wszystkim mamom życzymy dużo miłości i wdzięczności od dzieci oraz wielu powodów do dumy z ich dobrego i pięknego życia. Nasze zmarłe mamy otaczamy serdeczną modlitwą.

5.     W przyszłą niedzielę 28 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W sobotę 27 maja czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. O godz. 19.00  nabożeństwo z modlitwą o 7 darów Ducha Świętego. O godz. 20.00 Msza św. z uroczystą liturgią słowa. Serdecznie zapraszamy.

6.  Zbliżają się rocznice święceń kapłańskich naszych kapłanów. 22 maja rocznicę będzie obchodził ks. Proboszcz, 24 maja ks. Kanclerz, 30 maja ks. Łukasz, a 4 czerwca ks. Tadeusz. Otoczmy ich w tych dniach wdzięczną modlitwą.

7.     Wszystkich ośmioklasistów i maturzystów na czas zbliżających się egzaminów wspieramy modlitwą. Życzymy pomyślności i samych sukcesów.

8.     Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, którą będziemy obchodzili 8 czerwca. Po Mszy o godz. 11.00 tą samą trasą, wyruszy procesja Eucharystyczna. Już dziś zapraszamy i zachęcamy wszystkich nie tylko do udziału w procesji, ale także do włączenia się w przygotowanie orszaku procesyjnego i ołtarzy.            

9.     Na stoliku prasowym znajdziemy tygodnik Idziemy oraz gazetkę parafialną Weź Ewangelię do domu.