1. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Jutro rozpoczyna się okres zwykły.
 2. Z racji II niedzieli miesiąca dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 3. Serdecznie zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00, aby wspólnie modlić się o Boże błogosławieństwo i łaski potrzebne w nowym roku. Plan Mszy kolędowych:
  – Poniedziałek 10.01 – ul. Jagiellońska od nr 50 do 64 włącznie;
  – wtorek 11.01 – ul. Kameralna, Inżynierska, Linneusza i 11-go Listopada;
  – środa 12.01 – ul. Namysłowska i Młota;
  – czwartek 13.01 – ul. Nusbauma, Ratuszowa i Skoczylasa;
  – piątek 14.01 – ul. Szymanowskiego od nr 3 do 5 włącznie;
  – sobota 15.01 – ul. Szymanowskiego od nr 6 do 8 włącznie i ul. Starzyńskiego;
  – poniedziałek 17.01 – ul. Szanajcy i Wileńska;
  – wtorek 18.01 Plac Hallera i ul. Targowa.
  Jeśli ktoś potrzebuje wodę święconą prosimy o przyniesienie do kościoła w buteleczce zwykłej wody, którą będziemy święcić w czasie Mszy kolędowych. Dokładny plan spotkań podany jest w na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Gdy proponowany termin Mszy św. koliduje z obowiązkami rodzinnymi czy zawodowymi oczywiście zapraszamy innego dnia. Terminy wizyt kolędowych w rodzinach, będą uzgadniane indywidualnie. Wszystkim osobom i rodzinom, które w tych spotkaniach już uczestniczyły bardzo dziękujemy za wspólną modlitwę i za złożone ofiary.
 4. Za tydzień, w niedzielę 16 stycznia na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy celebrować jubileusze małżeńskie. Małżeństwa, które w tym roku będą obchodzić okrągłe rocznice życia małżeńskiego chcemy specjalnie uhonorować i pobłogosławić. Pary jubilatów, które chcą wziąć udział w tej uroczystości prosimy o zgłaszanie się do zakrystii Zgłoszenia będziemy przyjmować do 10 stycznia, czyli do jutra.
 5. W przyszłą niedziele po Mszy wieczornej o godz. 18.00 kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 6. Papież Franciszek rozpoczął 9.10.2021r. synod nadzwyczajny w Kościele powszechnym. Nie jest to forma parlamentu ani zwykła dyskusja, lecz wsłuchiwanie się w głos Ducha Świętego, który mówi także przez Kościół, który my wszyscy stanowimy. W tym celu nasz Parafialny Zespół Synodalny proponuje modlitwę w intencji synodu, aby właściwie rozpoznawał znaki czasu. Kto zaś pragnie podzielić się swoją refleksją nt. misji Kościoła we współczesnym świecie, może wypełnić ankietę synodalną. Ankietę oraz modlitwę za synod można pobrać ze stolika prasowego oraz z naszej strony internetowej. Wypełnione formularze prosimy składać w zakrystii bądź kancelarii do 20 lutego 2022 r.
 7. Na stoliku prasowym nowy numer tygodnika Idziemy. Tematem wiodącym tego numeru jest sakrament chrztu św.