1. Dziś pod hasłem „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy” obchodzimy Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy XIII Tydzień Biblijny. To dla nas szansa, byśmy odkrywali znane i nieznane jeszcze smaki słowa Bożego i mądrze się nim karmiąc zyskiwali większą radość życia.

2. W ramach diecezjalnej modlitwy w intencji rodzin sprawowanej w Roku Rodziny 19 dnia każdego miesiąca, zapraszamy jutro 19 kwietnia  na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji: O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla wszystkich dzieci  z naszej parafii.

3. W piątek 23 kwietnia Uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski. Z racji uroczystości możemy spożywać pokarmy mięsne.

4. W imieniu Fundacji Inicjatyw Patriotycznych zapraszamy w sobotę 24 kwietnia na uroczystość z cyklu: Honorowy Obywatel Warszawy gen. Józef Haller – Współtwórca Niepodległej. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00 w naszym kościele. Po Mszy św. nastąpi przemarsz na Plac Hallera z defiladą pojazdów wojskowych i rekonstruktorów, gdzie będzie miała miejsce między innymi prezentacja modelu pomnika gen. Hallera.

5. W Na stoliku prasowym przed Domkiem Loretańskim znajdziemy pamiątkowe kartki z naszej świątyni tzw. pocztówki loretańskie.  Pocztówki zostały przygotowane z myślą o tych, którzy odwiedzają nasz kościół: o gościach, turystach, parafiankach i parafianach. Mamy nadzieję, że będą one zaproszeniem do modlitwy i wyrazem jedności. Na karcie poziomej jest miejsce na kilka słów dedykacji. Możemy w ten sposób zapewnić kogoś o naszej pamięci i modlitwie wręczając lub wysyłając pocztówkę loretańską z okazji święta, rocznicy czy innej uroczystości. Będziemy wdzięczni, jeśli w zamian za taką pamiątkę do skarbonki trafi 1 złotówka.

6. Uroczystość I Komunii św. planowana jest w naszej parafii na sobotę 29 maja. Szczegółowe informacje przekazujemy bezpośrednio osobom zainteresowanym przez nauczyciela religii panią Małgorzatę Żaboklicką.

7. Nasza parafia otrzymała od miasta większą ilość maseczek ochronnych. Gdyby ktoś ich potrzebował, to po Mszach św. przed kościołem ministranci będą je rozdawać.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za ofiary składane na potrzeby naszej  parafii w formie tacy, wpłat na konto parafialne oraz przekazywane w inny sposób.

9. W tym tygodniu popularne imieniny Wojciecha, Jerzego, Jarosława i Marka. Wszystkim solenizantom życzymy dużo zdrowia,  Bożego błogosławieństwa i miłości od bliskich. Szczególne życzenia kierujemy pod adresem naszego organisty pana Wojciecha.

10. Na stoliku prasowym znajdziemy nowy numer tygodnika Idziemy, magazynu Tak rodzinie oraz gazetki parafialnej Weź Ewangelię do domu.