1.     Według obowiązujących aktualnie przepisów we wnętrzu naszej świątyni w nabożeństwie mogą uczestniczyć 34 osoby. Prosimy o respektowanie wszystkich dotychczasowych regulacji sanitarnych tzn. zachowanie dystansu min. 1,5m oraz zakrywanie nosa i twarzy. Możliwy jest także udział w modlitwie na terenie przykościelnym z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W czasie każdego nabożeństwa na zewnątrz kościoła będzie udzielana komunia św. Przypominamy, że w dalszym ciągu aktualna jest dyspensa od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. Mogą z niej skorzystać osoby chore i mające objawy infekcji, a także te osoby, które mają uzasadnioną i poważną obawę przed zakażeniem.

2.     W minionym tygodniu zakończyły się parafialne rekolekcje wielkopostne. Bardzo dziękujemy ks. Tadeuszowi oraz Wspólnocie Duchowych Niewolników Maryi za ich przeprowadzenie. Widocznym owocem rekolekcji był akt osobistego oddania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi dokonany przez 40-osobowa grupę naszych parafian.

3.      Niedziela Palmowa rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Spowiedź w Wielkim Tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę podczas każdej Mszy św. Kancelaria parafialna będzie czynna do środy włącznie. W czwartek i piątek kancelaria będzie nieczynna.

4.     W czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne – najważniejszy okres liturgiczny w całym roku. Oprócz głównych nabożeństw w czasie Triduum będą jeszcze dodatkowe możliwości modlitwy i przyjęcia komunii świętej wg następującego porządku:

Wielki  Czwartek 

 8.00        Różaniec z komunią świętą

18.00       MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ

Wielki  Piątek

8.00         Jutrznia z komunią świętą

16.00       Droga krzyżowa z adoracją Krzyża i komunią świętą

18.00       LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ

Wielka  Sobota

8.00         Jutrznia z Komunią świętą

15.00       Koronka do Miłosierdzia Bożego z Komunią świętą

19.00       WIGILIA PASCHALNA

5.     W Wielki Piątek osoby zdrowe w wieku od 18 do 60 lat obowiązuje post ścisły.

6.     Pokarmy na stół wielkanocny będziemy święcić w sobotę w godz. od 9.00 do 16.00           na zewnątrz kościoła przy bocznym wejściu od strony południowej. Bardzo prosimy o stosowanie się w czasie tego obrzędu do wszystkich przepisów sanitarnych, zwłaszcza o zachowywanie odpowiedniego dystansu. W godzinach święcenia pokarmów ministranci jak co roku będą rozprowadzać wodę święconą.

7.     W Niedzielę Zmartwychwstania Rezurekcja o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. począwszy od godz. 8.30 według porządku niedzielnego. Dodatkowo, tzn. już bez Mszy o godz. 16.00 i 17.00 na zewnątrz kościoła będzie udzielana Komunia św. W II dzień Świąt Msze św. jak w niedziele, także z dodatkową komunią na zewnątrz kościoła o godz. 16.00 i 17.00.

8.     W wigilię paschalną o godz. 19.00 oraz w poniedziałek wielkanocny 5 kwietnia o godz. 7.00 i 12.30 są jeszcze wolne intencje Mszy św.

9.     Ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa możemy składać do skarbonki przed Domkiem Loretańskim.Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

10.    Na stoliku prasowym znajdziemy nowy numer tygodnika Idziemy i gazetki parafialnej Weź Ewangelię do domu.