1. Z racji I niedzieli miesiąca o godz. 16.00 w sali na górze przy kancelarii spotkanie opłatkowe Żywego Różańca. O 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 17.30 nabożeństwo eucharystyczne.
  2. W poniedziałek 3 stycznia kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach 16.00 – 17.30. Przed południem kancelaria będzie nieczynna.
  3. Od poniedziałku 3 stycznia serdecznie zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00, aby wspólnie modlić się o Boże błogosławieństwo i łaski potrzebne w nowym roku. Plan Mszy kolędowych: Poniedziałek 3.01 ul. Brechta; wtorek 4.01 ul. Burdzińskiego, Cyryla i Metodego, Dąbrowszczaków oraz Groszkowskiego; środa 5.01 ul. Darwina od nr 1A do 9A włącznie; piątek 7.01 ul. Darwina od nr 11  do 18 włącznie; sobota 8.01 ul. Jagiellońska od nr 42 do 49 włącznie; poniedziałek 10.01 ul. Jagiellońska od nr 50 do 64 włącznie; wtorek 11.01 ul. Kameralna, Inżynierska, Linneusza i 11-go Listopada; środa 12.01 ul. Namysłowska i Młota; czwartek 13.01 ul. Nusbauma, Ratuszowa i Skoczylasa; piątek 14.01 ul. Szymanowskiego od nr 3 do 5 włącznie; sobota 15.01 ul. Szymanowskiego od nr 6 do 8 włącznie i ul. Starzyńskiego; poniedziałek 17.01 ul. Szanajcy i Wileńska. Jeśli proponowany termin Mszy św. koliduje z planami czy obowiązkami oczywiście zapraszamy na modlitwę innego dnia. Terminy wizyt kolędowych w rodzinach, będą uzgadniane indywidualnie.
  4. W czwartek  6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Święto Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła dla oznaczenia drzwi naszych mieszkań. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na misje.
  5. W piątek 7.01 przypada I piątek miesiąca. Zachęcamy do miesięcznej spowiedzi. Msze św. o NSPJ o godz. 8.00 i 18.00.
  6. W niedzielę 16 stycznia przyszłego roku na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy celebrować jubileusze małżeńskie. Małżeństwa, które w 2022 r. będą obchodzić okrągłe rocznice życia małżeńskiego chcemy specjalnie uhonorować i pobłogosławić. Pary jubilatów, które chcą wziąć udział w tej uroczystości prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii.
  7. Papież Franciszek rozpoczął 9.10.2021r. synod nadzwyczajny w Kościele powszechnym. Nie jest to forma parlamentu ani zwykła dyskusja, lecz wsłuchiwanie się w głos Ducha Świętego, który mówi także przez Kościół, który my wszyscy stanowimy. W tym celu nasz Parafialny Zespół Synodalny proponuje modlitwę w intencji synodu, aby właściwie rozpoznawał znaki czasu. Kto zaś pragnie podzielić się swoją refleksją nt. misji Kościoła we współczesnym świecie, może wypełnić ankietę synodalną. Ankietę oraz modlitwę za synod można pobrać ze stolika prasowego oraz z naszej strony internetowej. Wypełnione formularze prosimy składać w zakrystii bądź kancelarii do 20 lutego 2022 r.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszym kościele śp. Eugenię Kroczek. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu.