1. Dzisiaj nabożeństwa fatimskiego nie będzie. Na wspólną modlitwę do Matki Bożej i procesję fatimską zapraszamy 13 września.
  2. W najbliższy wtorek 15 sierpnia Przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP i Święto Matki Bożej Zwycięskiej – Patronki Diecezji Warszawsko-Praskiej. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Na zakończenie każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Wierni, którzy nawiedzą konkatedrę na Kamionku i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga mogą zyskać odpust zupełny.
  3. Z okazji 100-lecia objawień w Fatimie i 100-lecia założenia przez św. Maksymiliana Rycerstwa Niepokalanej za tydzień, 20 sierpnia będziemy gościć w naszej parafii Franciszkanów z Niepokalanowa. Przybliżą nam Osobę św. Maksymiliana Marii Kolbego, wielkiego czciciela Maryi Niepokalanej. Po Mszach św. będzie można uczcić relikwie św. Maksymiliana, oraz nabyć od braci Cudowny Medalik, z którym  związane są wielkie łaski wypraszane u Boga przez Maryję.
  4. Za tydzień także w niedzielę 20 sierpnia za piękną pracę i wszelkie dobro nam ofiarowane będziemy dziękować ks. Czarkowi, który kończy posługę duszpasterską w naszej parafii. 22 sierpnia to dzień imienin ks. Czarka – dodatkowy powód, aby obdarować go wdzięcznym uśmiechem, a może także i czymś jeszcze. Od 27 sierpnia ks. Czarek będzie pracował na Saskiej Kępie w parafii Miłosierdzia Bożego na ul. Ateńskiej.
  5. Od 1 września będzie już dostępna książka intencji mszalnych na przyszły rok 2018. Wtedy będziemy mogli zamawiać intencje Mszy świętych na kolejny rok. Wyjątkiem są śluby, których terminy można i trzeba rezerwować z wyprzedzeniem czasowym.
  6. Wspólnota Legionu Maryi praskich parafii organizuje miedzyparafialną, autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd w sobotę 9 września o godz. 5.00 rano z przed katedry św. Floriana. Koszt pielgrzymki 50 zł. Bliższe informacje i zapisy pod numerem telefonu 516-170-192. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy i udziału.
  7. Współpracująca z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie firma Green Office Ecologic organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W naszym rejonie taka akcja będzie 24 sierpnia w parafii katedralnej oraz u o. Marianów na ul Szwedzkiej.
  8. Obok tygodnika „Idziemy” są teksty Słowa Bożego. Weźmy je wychodząc z kościoła, aby po Mszy św. jeszcze do nich zajrzeć. W tygodniku „Idziemy” znajdziemy ciekawe informacje i dobrą lekturę duchową.
  9. Wszystkim naszym parafianom i gościom, życzymy udanej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.