1.     Dziś w Warszawie Marsz dla Życia i Rodziny. W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału i modlitwy w ważnych dla nas wszystkich intencjach. Szczegóły na plakatach, na ulotkach oraz na stronie niezdejmujkrzyza.pl.

2.     Jutro liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.

3.     W piątek zakończenie roku szkolnego. Nauczycielom, uczniom i wszystkim osobom  pracującym w szkołach życzymy upragnionego odpoczynku. Zdających egzaminy wspieramy modlitwą wypraszając pomyślność i dobre wyniki. Tych, którzy rozpoczynają wakacje i urlopy zapraszamy do spowiedzi, aby mogli odpoczywać z lekkim sercem i bez dźwigania niepotrzebnych ciężarów.

4.     W przyszłą niedzielę Dzień Ojca. Wszystkim ojcom życzymy dużo radości z daru ojcostwa, satysfakcji i dumy z własnych dzieci oraz opieki św. Józefa. Naszych zmarłych ojców otaczamy  wdzięczną modlitwą. W tym dniu przypada także 19 rocznica święceń biskupich Ojca naszej diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Włączmy jego osobę do naszej modlitwy, aby wypraszać siły fizyczne i duchowe potrzebne Ks. Biskupowi w pasterskim posługiwaniu.

5.     W miesiącach wakacyjnych tzn. w lipcu i w sierpniu nastąpi zmiana w porządku  niedzielnych Mszy św. Nie będzie przez te dwa miesiące Mszy św. o godz. 12.30. Wspólna Msza św. parafialna o godz. 11.00.  Wszystkie pozostałe godziny pozostają bez zmian.

6.     Na okres wakacyjny od 1 lipca do 31 sierpnia zmieni się także tryb pracy naszej  kancelarii parafialnej. Nie będzie dyżurów przedpołudniowych, a jedynie dyżury popołudniowe i wieczorne.

7.     W dniach od 13 do 20 października tego roku będziemy w naszej parafii przeżywać misje święte, które poprowadzi franciszkanin o. Leon Bartczak OFM. Misje, to szczególny czas łaski dla każdej i każdego z nas z osobna, dla naszych rodzin oraz całej parafii. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Zechciejmy ten termin  13-20 października zapisać w swoim kalendarzu.

8.     Na stoliku prasowym znajdziemy tygodnik Idziemy oraz gazetkę parafialną Weź Ewangelię do domu.

9.     W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. pana Zygmunta  Rząsę. Polećmy go Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie.