XXII niedziela zwykła 12.11.2023

1. „ To jest zawsze nasz dom” – pod takim hasłem obchodzimy dziś w Kościele w Polsce XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku jest on poświęcony pomocy modlitewnej i materialnej dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

2. Z racji II niedzieli miesiąca dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

3. Zaplanowane na ten rok prace remontowe zbliżają się ku końcowi. Aby zobaczyć efekty planujemy pokazać je na filmie nagranym za pomocą drona. Jeśli ktoś z parafian zajmuje się takim rodzajem filmowania prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

4. W czwartek 16.XI liturgiczne wspomnienie NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. W sobotę 18.XI wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.

5. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania kolejnej grupy młodzieży z naszej parafii rozpoczniemy na wiosnę 2024 roku.

6. Zapraszamy po miody i konfitury z piwniczki św. Antoniego. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na remont kościoła.

7. Nasza parafia razem z parafią Chrystusa Króla w Warszawie organizuje w czasie ferii zimowych dla dzieci zimowisko w Zakopanem. Termin 13-19 stycznia 2024r. Zapraszamy dzieci od 3 klasy szkoły podstawowej wzwyż. Koszt 1870 zł. (razem z karnetami narciarskimi).  Więcej informacji i zgłoszenia (do 20.XI) u księdza Tadeusza.

8. Rekolekcje adwentowe w tym roku odbędą się w dniach od 8 do 10 XII. Rozpoczną się w piątek, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, a zakończą w niedzielę odpustem ku czci Matki Bożej Loretańskiej. Będzie je prowadził o. Przemysław Skąpski z Instytutu Ojców Szensztackich.

9.   Na stoliku prasowym znajdziemy nowy numer tygodnika Idziemy oraz gazetkę parafialną Weź Ewangelię do domu.