uroczystość rocznicy poświecenia kościoła 29.10.2023

1.      Tydzień temu w naszej parafii we wszystkich Mszach św. uczestniczyło 891 osób. Komunię św. przyjęło 53% uczestników Mszy. W porównaniu z poprzednim rokiem oznacza to spadek obecnych w kościele o 23% oraz wzrost przystępujących do Komunii o 8%.

2.      Możemy jeszcze zapisywać swoich bliskich zmarłych na wypominki: jednorazowe,  roczne lub na listopadową  Mszę św. gregoriańską. Mszę gregoriańską będziemy odprawiać codziennie od 1 do 30 XI o godz. 18.00. Gregoriankę możemy ofiarować za jedną osobę, bądź za dwoje zmarłych rodziców.

3.      We wtorek ostatnie nabożeństwo październikowe. Dziękujemy za wspólną modlitwę różańcową wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób w niej uczestniczyli.

4.      W środę 1.XI Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele  o godz. 7.00, 8.30, 10,00 i 18.00 (o 17.45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy). O godz. 18.00 pierwsza Msza gregoriańska za zmarłych, a po niej procesja żałobna połączona z modlitwą za zmarłych.

5.      W czwartek 2.XI wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy o godz. 9.00 i 18.00 procesja żałobna połączona z modlitwą za zmarłych. Kancelaria parafialna przed południem będzie nieczynna. Nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.                                                        

6.      W dniach od 1 do 8.XI włącznie każdy, kto spełnia zwykłe warunki, pobożnie nawiedzi cmentarz i ofiaruję modlitwę za zmarłych może zyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.                                                                                                                  

7.      W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i Niepokalanym Sercu Maryi o stałych porach.

8.      W dawnej zakrystii możemy już nabywać miody i konfitury z piwniczki św. Antoniego. To produkty polskie wytworzone z owoców pochodzących z własnej plantacji. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na remont kościoła.

9.      Nasza parafia razem z parafią Chrystusa Króla w Warszawie organizuje w czasie ferii zimowych dla dzieci zimowisko w Zakopanem. Termin 13-19 stycznia 2024r. Zapraszamy dzieci od 3 klasy szkoły podstawowej wzwyż. Koszt 1870 zł. (razem z karnetami narciarskimi). Więcej informacji i zgłoszenia (do 20.XI) u księdza Tadeusza.

10.  Na stoliku prasowym znajdziemy nowy magazyn Tak rodzinie, tygodnik Idziemy oraz gazetkę parafialną Weź Ewangelię do domu. W magazynie Tak rodzinie temat numeru to „małżeński detoks”.