1.     W piątek 1.09 przypada 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Ogarnijmy modlitwą wszystkich poległych i pomordowanych oraz ich rodziny. Włączmy także do swojego pacierza prośby o pokój dla Polski, Europy i świata.

2.     Od 1.09 będzie dostępna książka intencji mszalnych na przyszły rok. Będziemy mogli rezerwować terminy Mszy św. na rok 2024. W niedziele wakacyjne, tzn. w lipcu i w sierpniu przyszłego roku nie będzie Mszy św. o 12.30. Wspólna, parafialna Msza św. (tzw. zbiorowa) zostanie przesunięta na godz. 11.00. Pozostałe godziny bez zmian.

3.     W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 8.00 i 18.00. Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę w Domku Loretańskim o godz. 8.00.

4.     Po wakacyjnej przerwie wracamy do comiesięcznych odwiedzin naszych chorych z sakramentami świętymi w I piątki i I soboty miesiąca.

5.      Od przyszłego poniedziałku, tzn. od 4 września powracają przedpołudniowe dyżury w kancelarii parafialnej w godz. 10.00 – 11.00. Dyżury popołudniowe oraz  wieczorne pozostają bez zmian.

6.     Za tydzień w kościołach naszej diecezji po Mszach św. zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

7.     W pierwszej połowie września rozpoczną się prace remontowe naszej świątyni. Będą one obejmować najwyższą część kościoła – to znaczy kamienną balustradę tzw. belwederek oraz tę część dachu razem z wieżyczką czyli sygnaturką, która jest powyżej poziomu balustrady. Ze względu na roboty budowlane część terenu wokół kościoła będzie na czas remontu wyłączona z użytkowania.

8.     Legion Maryi organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd na Jasną Górę w sobotę 9 września o godz. 5.00 spod katedry św. Floriana. Powrót w godzinach wieczornych, koszt 80 zł. Zachęcamy do pielgrzymowania do Matki Bożej. Kontakt do p. Ireny 516-170-192.

9.     Za dwa tygodnie, w niedzielę 10.09 po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

Na stoliku prasowym znajdziemy nowy numer tygodnika Idziemy oraz gazetkę   parafialną Weź Ewangelię do domu