1.            W miniony czwartek Bp Romuald Kamiński mianował ks. Kanclerza Dariusza Szczepaniuka proboszczem parafii konkatedralnej Bożego Ciała w Warszawie –Kamionku. Ks. Dariusz będzie z nami jeszcze do końca lipca, a od 1 sierpnia będzie mieszkał i pracował przy ul. Grochowskiej 365.

2.       Dziś w naszej parafii gościmy ks. Rafała Golińskiego, koordynatora wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.00 i 12.30 młodzież wyjeżdżająca z naszej parafii do Lizbony zaprasza na herbatę i ciasto – możemy z nimi porozmawiać, wesprzeć ich wyjazd, a także powierzyć swoje intencje, które młodzi zawiozą na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

3. Po Mszy św. o godz. 18.00 ostatnie przed wakacjami spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Nasza młodzież sakrament bierzmowania przyjmie w drugiej   połowie października.

4. Po Mszach św. podczas zbiórki do puszek możemy wesprzeć rehabilitację i leczenie chorego Maćka Antoszkiewicza.

1.  Dziś w Warszawie odbędzie się Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. Hasłem spotkania organizowanego przez Centrum Życia i Rodziny są słowa „ Dzieci Przyszłością Polski” . Początek o godz. 11.30 na Placu Zamkowym, zakończenie pod pomnikiem Kopernika. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu.              

2.       W piątek Dzień Ojca. Wszystkim ojcom życzymy dużo radości z daru ojcostwa, satysfakcji i dumy z własnych dzieci oraz opieki św. Józefa. Naszych zmarłych ojców otaczamy  wdzięczną modlitwą. W tym dniu przypada także 18 rocznica święceń biskupich Ojca naszej diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Włączmy jego osobę do naszej osobistej modlitwy, aby wypraszać siły fizyczne i duchowe potrzebne Ks. Biskupowi w pasterskim posługiwaniu.

3.       W piątek zakończenie roku szkolnego. Nauczycielom, uczniom i wszystkim pracującym w szkołach życzymy dobrego, udanego odpoczynku. Zdających jeszcze różne egzaminy wspieramy modlitwą wypraszając pomyślność i dobre wyniki. Tych, którzy rozpoczynają wakacje i urlopy zapraszamy do spowiedzi, aby mogli odpoczywać z lekkim sercem i bez dźwigania niepotrzebnych ciężarów.

4.   W sobotę 24 czerwca uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. jak w zwykły dzień. Solenizantkom i solenizantom życzymy miłości od bliskich, Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki św. Patrona.                                                            

5.    Na okres wakacyjny, tzn. od 1 lipca do 31sierpnia zmienia się tryb pracy naszej  kancelarii parafialnej. Nie będzie dyżurów przedpołudniowych, a jedynie dyżury popołudniowe i wieczorne.