1.     Wczoraj Bp Romuald Kamiński wyświęcił 5 nowych kapłanów dla naszej diecezji. Otoczmy ich swoją modlitwą, prosząc o dobre owoce ich posługi w Kościele.

2.     Niedziela Trójcy Świętej, kończy czas spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.

3.     Z racji I niedzieli miesiąca o godz. 16.00  spotkanie Kół Żywego Różańca. O 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 17.30 nabożeństwo eucharystyczne połączone z nabożeństwem czerwcowym.

4.     Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy po Mszy o godz. 18.00.

5.     W czwartek 8 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem Mszy o 12.30, której w Boże Ciało nie będzie. Po Mszy o 11.00 wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich nie tylko do udziału w procesji, ale także do czynnego włączenia się w przygotowanie orszaku procesyjnego i ołtarzy. Szczególnie zapraszamy do tej części orszaku, która idzie na przed Najświętszym Sakramentem niosąc chorągwie, feretrony oraz pozostałe religijne znaki i emblematy. W ten sposób wyrażamy swoją wiarę i wdzięczność Panu Bogu za wielki dar Eucharystii.

6.     Bp Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania charakteru pokutnego w piątek, 9 czerwca. Osoby, które skorzystają z dyspensy, zobowiązane są podjąć czyn pokutny o charakterze duchowym lub materialnym, ofiarowany w intencji chorych, ubogich lub cierpiących.

7.     Dziś nasz organista, pan Wojciech Jankowski kończy pracę w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro, którym się z nami dzielił. Dziękujemy za świadectwo wiary, za muzykę i śpiew, którymi ubogacał naszą modlitwę i wzmacniał dusze ku czci M.B. Loretańskiej. Życzymy mu dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego na kolejne lata życia zawodowego i rodzinnego.

8.     W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. w intencji ks. Proboszcza z racji imienin.

9.     Na stoliku prasowym znajdziemy magazyn Tak rodzinie, tygodnik Idziemy oraz gazetkę parafialną Weź Ewangelię do domu.