1.     Wczoraj bp Romuald Kamiński wyświęcił 6 nowych kapłanów do pracy w diecezji warszawsko-praskiej. Wśród neoprezbiterów jest ks. Kazimierz Siewko, brat naszego ks. Tadeusza. Wszystkim nowym księżom życzymy radosnej i owocnej posługi we wspólnocie Kościoła.

2.     Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy czas spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.Od poniedziałku w liturgii wracamy do okresu zwykłego.

3.     Z racji I niedzieli miesiąca dziś o godz. 16.00 spotkanie kół Żywego Różańca. O 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 17.30 nabożeństwo eucharystyczne.

4.     Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt liturgiczne święto NMP Matki Kościoła. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5.     Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które we wszystkie dni tygodnia odprawiamy po Mszy wieczornej.

6.     W sobotę 11czerwca Uroczystość I Komunii świętej. Spowiedź dla dzieci oraz  rodziców w piątek 10 czerwca od godz. 16.30.

7.      W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy św. 16 czerwca   uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy o godz.11.00 procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii. Wszystkich chętnych zapraszamy do czynnego współtworzenia orszaku procesyjnego z chorągwiami i feretronami, byśmy nie byli katolikami tylko z nazwy, ale mogli dzielić się radością z przeżywanej wspólnie wiary. Chętnie przyjmiemy kwiaty na procesję i pomoc w organizacji ołtarzy. Odszukajmy też    z poprzednich lat śpiewniki eucharystyczne. Wszystkie osoby chętne prosimy o kontakt z księżmi lub z panem Grzegorzem.

8.     W minionym tygodniu na terenie kościelnym miały miejsce akty drobnego – na szczęście – wandalizmu. Uszkodzono baterię w łazience, próbowano ukraść klamki z drzwi zewnętrznych do kościoła, oraz zniszczono blaszane elementy zabezpieczające postument z figurą Matki Bożej. W związku z tym prosimy parafian o czujną troskę o rzeczy materialne znajdujące się w środku i na zewnątrz naszej świątyni.

9.     W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Jana Trelę. Powierzmy go Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie.