1.     Dziś obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Został on ustanowiony przez papieża Franciszka na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa.

2.     Z racji wspomnienia św. Krzysztofa  patrona kierowców, dzisiaj na każdej Mszy Św. będzie specjalne błogosławieństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Gdyby ktoś chciał indywidualnie poświęcić swoje auto, motocykl, skuter, rower lub hulajnogę, zapraszamy w tygodniu po Mszy św. na parking przy plebanii.

3.     Biskup Romuald Kamiński zdecydował, że w przyszłą niedzielę 1 sierpnia w kościołach i kaplicach naszej diecezji odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w nawałnicach i ulewach, które miały miejsce w tym miesiącu.

4.     Jutro liturgiczne wspomnienie św. Joachima i św. Anny, w czwartek św. Marty, a w sobotę 31 lipca św. Ignacego Loyoli

5.     Otrzymaliśmy w prezencie cztery drewniane donice na kwiaty. Gdyby wśród parafian były osoby, które chciałyby realizować swoje pasje ogrodnicze, a w mieszkaniu czy na balkonie nie mają miejsca chętnie udostępnimy donice przy naszym kościele. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt  z księdzem proboszczem.

6.     Wszystkim, którzy cieszą się wakacjami i urlopami życzymy udanego odpoczynku. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, miłości od bliskich oraz opieki świętych patronów.

7.     Na stoliku prasowym znajdziemy nowy numer tygodnika Idziemy oraz gazetki parafialnej Weź Ewangelię do domu. Polecamy wywiad z o. Leonem Knabitem oraz tekst pt. Pamięć i marzenia mówiące o życiu seniorów.

8.     W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Mirosława Karolaka oraz śp.Irenę Zmitrewicz. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu we wspólnej modlitwie.