1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, które w naszym kościele odprawiamy w niedziele i święta o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca o godz. 16.00 spotkanie Kół Żywego Różańca. O 17.30 w miejsce nabożeństwa eucharystycznego będzie nabożeństwo majowe.

3. Jutro 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30. Nabożeństwo majowe o 17.30.

4. W sobotę 8 maja w kościołach warszawskich uroczystość MNP Łaskawej Patronki Stolicy. Ze względu liturgiczne pierwszeństwo tego dnia, w Warszawie uroczystość św. Stanisława głównego patrona Polski będzie obchodzona w piątek 7 maja. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.  W piątek i w sobotę nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

5. Z inicjatywy biskupa Romualda Kamińskiego nasz kościół jako świątynia o wyjątkowym znaczeniu dla Pragi został objęty troską wydziału gospodarczo – budowlanego Kurii Warszawsko-Praskiej. Oznacza to, że otrzymamy logistyczne i organizacyjne wsparcie w pozyskiwaniu funduszy ze źródeł zewnętrznych potrzebnych do przeprowadzenia rewitalizacji całej świątyni. Myślimy o działaniach całościowych i kompleksowych w perspektywie kilkunastu lat. Pierwszym etapem będzie dokładna inwentaryzacja kościoła, aby na podstawie szczegółowej dokumentacji można było przygotować program konserwatorski. Koszt takich prac to wydatek rzędu 40 – 50 tysięcy złotych. Na to będą kierowane środki z parafialnego funduszu inwestycyjnego. Prosimy o cierpliwość i zrozumienie tego, że w najbliższych miesiącach nie będzie widocznych rezultatów wykorzystania tych pieniędzy, ponieważ będą spożytkowane na zebranie potrzebnych dokumentów. Za wszystkie składane ofiary serdecznie dziękujemy. Jeśli ktoś z parafian ma w tej materii doświadczenie i chciałby uczestniczyć w takich pracach prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.

6. Wszystkim solenizantom i solenizantkom tego tygodnia życzymy miłości od bliskich, Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Maturzystów wspieramy modlitwą i życzymy pomyślności w czasie zbliżających się egzaminów.

7. Na stoliku prasowym nowy numer tygodnika Idziemy, magazynu Tak rodzinie oraz naszej gazetki parafialnej. W tygodniku Idziemy znajdziemy bardzo ciekawe teksty, wywiady i świadectwa o Matce Bożej i jej działaniu we współczesnym świecie.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Roberta Ochmana, Jadwigę Wąsowską oraz Janinę Kuźnicką. Pomódlmy się dla nich o łaskę zbawienia.