1. Dziś Święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Publiczne jej odmówienie przed Najświętszym Sakramentem umożliwia zyskanie łaski odpustu zupełnego. Intencje do Koronki zapisane na kartkach możemy zgłaszać w zakrystii.

2. W Niedzielę Miłosierdzia w naszej diecezji taca przeznaczona jest na dzieła charytatywne Caritas. Rozpoczyna się Tydzień miłosierdzia. Taca inwestycyjna z racji II niedzieli miesiąca będzie w następną niedzielę.

3. W imieniu Fundacji Inicjatyw Patriotycznych, Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, Społecznego Komitetu Organizacyjnego Obchodów Patriotycznych oraz Archiwum Akt Nowych i Grupy Historyczno-Edukacyjnej „Szare szeregi” zapraszamy w sobotę 24 kwietnia na uroczystość z cyklu: Honorowy Obywatel Warszawy gen. Józef Haller – Współtwórca Niepodległej. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 w naszym kościele Mszą św. w intencji: O łaskę zbawienia i nagrodę życia wiecznego dla gen. Józefa Hallera i wszystkich polskich patriotów z kraju i zza granicy, którzy nie szczędząc krwi i środków poświęcili swoje życie dla Polski oraz o powodzenie inicjatywy godnego uhonorowania osoby i dzieła gen. Hallera. Po Mszy św. nastąpi przemarsz na Plac Hallera z defiladą pojazdów wojskowych     i rekonstruktorów gdzie będzie miała miejsce prezentacja modelu pomnika gen. Hallera oraz nastąpi otwarcie wystawy przygotowanej przez Archiwum Akt Nowych.

4. W tym miesiącu nie będzie spotkania Kół Żywego Różańca. Wszystkich chorych otoczmy serdeczną modlitwą.

5. W nowym numerze tygodnika Idziemy możemy przeczytać między innymi o Tajemnicach Bożego miłosierdzia, a także o osobach wybranych przez Boga do szerzenia w świecie orędzia o Bożym miłosierdziu.

6. Na stoliku prasowym przed Domkiem Loretańskim znajdziemy specjalnie dla nas zaprojektowane pamiątkowe kartki z naszej świątyni tzw. pocztówki loretańskie.  Zawierają one krótki opis i wizerunek rzeźby Matki Bożej Kamionkowskiej, która strzeże naszej świątyni od 1811 roku oraz tekst Litanii loretańskiej. Pocztówki zostały przygotowane z myślą o tych, którzy odwiedzają nasz kościół:  o gościach, turystach, parafiankach i parafianach. Przeżywamy trudne czasy. Mamy nadzieję, że te kartki będą pokrzepieniem, zaproszeniem do modlitwy i wyrazem solidarności. Są dwa rodzaje kart: pozioma i pionowa, które różnią się rodzajem i kolorem papieru. Karta pozioma ma cechy dawnej  pocztówki – tzn. daje możliwość bezpiecznego wpisu kilku słów dedykacji. Może zechcemy przekazać je komuś z bliskich, znajomych czy sąsiadów, którzy mieszkają za granicą lub przebywając w szpitalu, domu opieki czy mieszkaniu czują się osamotnieni. Drobny gest może wiele znaczyć. Możemy też zapewnić kogoś bliskiego o naszej pamięci i modlitwie wręczając lub wysyłając pocztówkę loretańską z okazji święta, rocznicy czy ważnej uroczystości. Będziemy wdzięczni, jeśli w zamian za taką pamiątkę do skarbonki trafi 1 złotówka.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Mirosława Sikorek. Pomódlmy się dla    niego o łaskę zbawienia. Wieczny odpoczynek…