XVI niedziela zwykła, 22.07.2018

  1. Z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, dzisiaj na każdej Mszy św. otrzymamy specjalne błogosławieństwo dla  uczestników ruchu drogowego. Gdyby ktoś chciał indywidualnie poświęcić swój pojazd, zapraszamy w tygodniu po Mszy św. na parking przy plebanii.
  2. We wtorek liturgiczne święto św. Brygidy, patronki Europy, w środę św. Jakuba Apostoła, a w czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców MNP – dziadków Pana Jezusa. Wszystkim babciom i dziadkom życzymy z tej okazji dużo radości z wnuków oraz opieki świętych patronów.
  3. Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez uświęcony Jasnogórską Ikoną wizerunek Maryi.  Osoby, które chciałyby przyjąć do siebie obraz Matki Bożej prosimy o kontakt w zakrystii.
  4. Dziękujemy za wszelkie ofiary, składane przy różnych okazjach, szczególnie za znaczną ofiarę złożoną na tacę w ubiegłą niedzielę.
  5. Pielgrzymów wybierających się na Jasną Górę, a jeszcze niezdecydowanych ks. Jarek serdecznie zaprasza na WAPM do grupy fioletowej, której  jest przewodnikiem. Zawsze łatwiej i przyjemniej idzie się z kimś znajomym.
  6. Przy ogrodzeniu kościoła, u zbiegu ul. Ratuszowej i Jagiellońskiej staraniem fundacji  „Patrz sercem”, została uruchomiona „Jadłodzielnia” – szafka na suche produkty żywnościowe, nadające się do spożycia, które zamiast wyrzucać, możemy dyskretnie przekazać komuś, kto będzie ich potrzebował. Zachęcamy do dzielenia się żywnością, której sami nie zużyjemy i korzystania z Jadłodzielni.
  7. Obok tygodnika „Idziemy” nasza gazetka z tekstami Słowa Bożego i ogłoszeniami. Weźmy je wychodząc z kościoła, aby po Mszy św. jeszcze do nich zajrzeć. W tygodniku „Idziemy” znajdziemy ciekawe informacje i dobrą  lekturę duchową.
  8. Uczestnicząc w Eucharystii pamiętajmy o godnym stroju i wyłączaniu telefonów.
  9. Solenizantkom i solenizantom tego tygodnia życzymy miłości od bliskich, Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów, a wszystkim  parafianom i gościom udanej niedzieli i dobrego tygodnia.