MBLoretańska

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i Święto Dziękczynienia.  W metropolii warszawskiej odbywa się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.                                                                                             

2. Z racji I niedzieli miesiąca  o godz. 16.00  spotkanie Kół Żywego Różańca. O 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 17.30 nabożeństwo eucharystyczne.                                                            

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które we wszystkie dni tygodnia odprawiamy po Mszy o godz. 18.00. Dziś wyjątkowo litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączymy z nabożeństwem eucharystycznym.                           

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – okazja do przyjęcia sakramentu pokuty. Msze św. o NSPJ o godz. 8.00 i 18.00.                                                            

5. W sobotę 8.06 Wigilia Zesłania Ducha Św. Modlitewne czuwanie rozpocznie Msza św. o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo Drogi Światła i Modlitwa Uwielbienia animowana muzycznie przez scholę parafialną. Zakończenie o godz.21.00. Serdecznie zapraszamy. Niedziela Zesłania Ducha Św. kończy okres spowiedzi wielkanocnej. 

6.  W przyszłą niedzielę 9 czerwca po Mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania. Z racji II niedzieli miesiąca taca przeznaczona będzie na nasze inwestycje.                                                                                         

7. Fundacja Centrum Życia i Rodziny organizuje Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Warszawie w przyszłą niedzielę 9 czerwca. Marsz będzie poświęcony  problemowi demoralizującej edukacji seksualnej, zagrażającej prawidłowemu rozwojowi dzieci i młodzieży oraz podważającej pierwszeństwo wychowawcze rodziców. Te działania dotkną już wkrótce ponad 200 tys. dzieci w warszawskich szkołach, a w dalszej perspektywie także 4,5 miliona dzieci w całej Polsce. Szczegóły dotyczące Marszu znajdziemy na plakacie.

8. W celu lepszej ochrony dzieci przed deprawacją i demoralizacją, wynikającą ze standardów WHO Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Stop Pedofilii proponuje służące temu zmiany prawne. W następną niedzielę wolontariusze komitetu „Stop Pedofilii” będą zbierać podpisy pod projektem nowej ustawy. Aby złożyć swój podpis w sposób ważny potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej ważnej inicjatywie obywatelskiej.                                                                                 

9. Zbliża się procesja Bożego Ciała. Wyruszy ona tą samą trasą, ale 1,5 godziny wcześniej, tzn. po Mszy św. o godz. 11.00.  To oznacza, że Mszy o 12.30 w Boże Ciało już nie będzie. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich nie tylko do udziału w procesji , ale także do włączenia się w przygotowanie czterech ołtarzy

10. W minionym tygodniu odbyła się kontrola Państwowej Straży Pożarnej, w wyniku której otrzymaliśmy polecenie usunięcia słupków stojących pomiędzy drogą wjazdową, a chodnikiem przylegającym do kościoła. Obecny stan uniemożliwia wjazd wozu bojowego na wypadek akcji ratunkowej. Usunięcie słupków nie zmienia zasad parkowania samochodów i nie powiększa naszego parkingu. Teren wokół kościoła jest cmentarzem i w dalszym ciągu obowiązuje na nim całkowity zakaz parkowania.

MBLoretańska

1.     W tym tygodniu otrzymaliśmy od pana Marcina Żukowskiego list o następującej treści: Chciałbym podziękować Księdzu Proboszczowi oraz Parafianom za okazane wsparcie w walce przeciwko mojej chorobie. Dziękuję, że zakupiliście Państwo książki i wspomogliście w ten sposób zakup potrzebnych mi leków. Wierzę, że wiele z tych pozycji okaże się dla Państwa niezwykle interesujących. Obiecuję modlitwę oraz składam serdeczne Bóg zapłać za Waszą pomoc.                                                     

2.     Na pamiątkę wczorajszej uroczystości I Komunii św. rodzice dzieci I komunijnych ofiarowali parafii dwa świeczniki procesyjne. Serdecznie dziękujemy za ten dar ołtarza. W ramach  „Białego Tygodnia ”zapraszamy do udziału we Mszy wieczornej i nabożeństwie majowym.

3.    W środę 22.05 w godzinach przedpołudniowych kancelaria będzie nieczynna. Pozostałe dyżury bez zmian.                                                                    

4.     W piątek liturgiczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

5.     W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 uroczystość rocznicy I komunii św. Osoby nie mające w tej grupie swoich bliskich prosimy o wybór innej godziny Mszy św. niż godz. 11.00, tak, aby świętujący mogli być blisko ołtarza. Spowiedź dla rodziców i dzieci przed rocznicą w piątek 24 maja od godz. 16.00.                                                           

6.     Za tydzień także 26 maja w naszej parafii będziemy gościć ss. Benedyktynki z Drohiczyna. Po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć odbudowę wschodniego skrzydła  klasztoru mniszek Benedyktynek, które codziennie wspierają nas swoją modlitwą.

7.     Dziękujemy za złożone na tacę ofiary przeznaczone na inwestycje parafialne.

8.    W tygodniku Idziemy polecamy lekturę artykułów Czyja tęcza ?  oraz Moc w słabości. Na stoliku prasowym przed Domkiem Loretańskim jest też kolejny numer naszej gazetki Weź Ewangelię do domu.