34 NIEDZIELA ZWYKŁA, 26.11.2017, UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1.  Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 8.30 przed Najświętszym Sakramentem odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Wierni, którzy publicznie odmówią ten akt mogą zyskać odpust zupełny.

2.  Jutro o godz. 11.00 w katedrze jubileuszowa Msza Święta dziękczynna za 75 lat życia i posługę biskupią w naszej diecezji Abp. Henryka  Hosera.

3.  Zapraszamy młodych z gimnazjum i liceum na spotkania we wtorki o godz. 18.45 w sali św. Teresy przy kancelarii. Szczególne zaproszenie kierujemy do kandydatów do bierzmowania, dla których uczestnictwo w spotkaniach może być alternatywnym sposobem przygotowania do tego sakramentu,

4.     W najbliższy czwartek 30 listopada święto św. Andrzeja Apostoła. Ze względu na planowane w kościele prace w ten czwartek adoracji Najświętszego Sakramentu nie będzie.

5.     W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi o stałych porach.

6.     W przyszłą niedzielę 3 grudnia po Mszy wieczornej obowiązkowe spotkanie formacyjne dla obu grup kandydatów do bierzmowania.

7.       Za tydzień 3 grudnia I niedzielą adwentu rozpoczniemy nowy rok kościelny. Adwent to czas przygotowania do Bożego Narodzenia i powtórnego przyjścia Chrystusa na ziemię.

8.       W poniedziałek 4 grudnia rozpoczniemy wizyty kolędowe. Tak jak do tej pory zachowując alfabetyczną kolejność ulic będziemy odwiedzać parafian w tygodniu od godz. 16.30, a w soboty od godz. 11.00. Nowych lokatorów, oraz tych u których dotychczas nie było kolędy, a którzy w swoim mieszkaniu chcą przyjąć Boże błogosławieństwo prosimy o wcześniejsze zgłoszenia.

Plan kolędy na pierwsze dni:

poniedziałek 4 grudnia od godz. 16.30  Brechta 5 i Brechta 9

wtorek 5 grudnia od godz.16.30  Brechta 12 i Brechta 13 oraz od godz. 18.00 Brechta 13A       

środa 6 grudnia od godz. 16.30 Brechta 14, Brechta 14A i Brechta 15

czwartek 7 grudnia od godz. 16.30 Brechta 17, Brechta 17A i Brudzińskiego 9

poniedziałek 11 grudnia od godz.16.30 Cyryla i Metodego1oraz Darwina 1A.  W czasie trwania kolędy kancelaria będzie pracować do godz. 17.45, tzn. bez wieczornego dyżuru od 19.00 do 20.00. Pozostałe godziny bez zmian.                                                                  

9.     W dniach od 8 do 10 grudnia ks. Przemysław Macios będzie prowadził w naszej parafii rekolekcje adwentowe. W piątek 8 XII i w sobotę 9 XII Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00, 10.00, 18.00 i 19.30. W niedzielę 10 grudnia na zakończenie rekolekcji odpust parafialny ku czci M.B. Loretańskiej. Zorganizujmy swój czas tak, aby móc uczestniczyć w rekolekcjach i skorzystać ze spowiedzi św. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

10.   Na stoliku obok tygodnika Idziemy znajdziemy darmową książkę pt. Dziękuję Ci za wszystko miłosierny Jezu. To poruszający pamiętnik i świadectwo działania łaski Bożej w naszych czasach. Ta książka jest bezpłatna. Sięgnijmy też po dzisiejszy numer tygodnika Idziemy oraz teksty słowa Bożego z modlitwą do św. Michała Archanioła.

11.     Gdyby ktoś chciał zostać pomocnikiem św. Mikołaja, aby sprawić radość najbardziej potrzebującym dzieciom z naszej parafii, to w dwie najbliższe niedziele 3 i 10 XII będą w kościele zbierane słodycze i zabawki na paczki świąteczne dla  dzieci. Jeśli ktoś może wspomóc dzieci takim darami serdecznie za to dziękujemy.