31 NIEDZIELA ZWYKŁA, 05.11.2017

1.       Z racji I niedzieli miesiąca  dziś o godz. 16.00  w sali parafialnej spotkanie Kół Żywego Różańca, a o 17.30 w kościele Nabożeństwo Eucharystyczne. Od godz. 17.00 Najświętszy Sakrament będzie wystawiony do osobistej adoracji w ciszy.

2.     W poniedziałek 6 listopada po Mszy św. wieczornej wspólnota oazowa dorosłych zaprasza na prowadzoną adorację Najświętszego Sakramentu.

3.     W czwartek 9 listopada święto Rocznicy Poświecenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą Rzymu. Kto spełnia zwykłe warunki może zyskać odpust zupełny, jeśli   z pobożności nawiedzi swoją katedrę lub konkatedrę i odmówi tam Ojcze nasz i Wierzę. Korzystajmy z tej możliwości, tym bardziej że do katedry mamy tak blisko.

4.     Schola dorosłych zaprasza osoby obdarzone talentem muzycznym na spotkanie i próbę w najbliższy piątek 10 listopada o godz. 19.30.

5.     W sobotę 11 listopada Święto Niepodległości. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Po Mszy wieczornej o godz.18.45 zapraszamy na koncert patriotyczny w wykonaniu Chóru Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego LIRA. Msza św. imieninowa w intencji naszego ks. Marcina o godz. 18.00.

6.     W przyszłą niedzielę 12 listopada będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Składając ofiarę do puszek będziemy mogli pomóc naszym siostrom i braciom prześladowanym za wiarę. 

7.     Kandydatów do bierzmowania grupę starszą i grupę młodszą zapraszamy na rekolekcje rozpoczynające tegoroczne przygotowania. Spotkania te będą przez trzy dni po Mszy św. wieczornej /od godz. 18.30/ począwszy od najbliższej niedzieli tzn. 12, 13 i 14 listopada. Obecność dla wszystkich jest obowiązkowa.

8.     Przez cały rok w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 7.00 wspólnie modlimy się w naszej parafii za zmarłych poleconych nam w wypominkach. Można jeszcze swoich bliskich do tej rocznej modlitwy dołączyć.

9.       Co byśmy zrobili bez czyśćca, znajomości ze świętymi oraz wywiad z trenerem piłkarskiej reprezentacji Portugalii-– to tematy ciekawych artykułów w tygodniku Idziemy. Weźmy też ze stolika prasowego dzisiejsze teksty słowa Bożego wraz z modlitwą do św. Michała Archanioła.