1.     W związku z tragicznym w skutkach trzęsieniem ziemi w Meksyku z prośbą o pomoc Kościoła w Polsce, zwróciła się do nas Konferencja Episkopatu Meksyku. Odpowiadając na tę prośbę  Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser zarządził, aby  we wszystkich parafiach  Diecezji Warszawsko-Praskiej  1 października 2017 roku przeprowadzić zbiórkę do puszek na pomoc ofiarom tego kataklizmu. Taka zbiórka będzie i u nas po każdej Mszy św.

2.       Dziś rozpoczynamy nabożeństwa październikowe. Będą one odprawiane codziennie o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy do modlitwy różańcowej. Kto wspólnie z innymi rozważy i odmówi w sposób ciągły pięć tajemnic różańcowych może zyskać łaskę odpustu zupełnego.

3.     W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie św. Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. siostry Faustyny, a w sobotę NMP Różańcowej.

4.     W tym tygodniu przypada też I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

5.     W najbliższą sobotę w katedrze św. Floriana o godz. 11.00 biskup Marek Solarczyk promuje nowych lektorów, wśród których jest trzech ministrantów z naszej parafii. Serdecznie im gratulujemy i cieszymy się, że swoją posługą będą nam przybliżać skarb Słowa Bożego.  

6.     W duchu jedności z tymi, którzy w najbliższą sobotę 7 października podejmując dzieło Różaniec do Granic otoczą Polskę modlitwą będziemy i my o godz. 14. 00 w naszym kościele przez różaniec wypraszać łaski dla naszego Narodu i naszej Ojczyzny.  Zapraszamy do naszej świątyni na godz. 14.00.

7.       W ramach tzw. pomocy sąsiedzkiej przyjmujemy zgłoszenia od osób potrzebujących pomocy przy zrobieniu zakupów, wizycie u lekarza, odbyciu spaceru  czy wspólnym poczytaniu Pisma św. W dalszym ciągu zapraszamy osoby, które mogą takiej pomocy udzielić. Zgłoszenia przyjmujemy dziś / w niedzielę 1 października / po każdej Mszy św. w salce sąsiadującej z garażami.

8.       W tygodniku Idziemy znajdziemy między innymi teksty o nadzwyczajnej mocy różańca,  oraz ciekawe informacje z życia Kościoła. Zachęcamy też do zabrania do domu ze stolika prasowego tekstów słowa Bożego na dzisiejszą niedzielę.