1.  Jutro po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.
  2.  Uczniów III klas gimnazjum i starszych, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania zapraszamy do zakrystii po formularze zgłoszeniowe.
  3. W piątek 29 września Święto św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała.
  4. W przyszłą niedzielę 1 października rozpoczynamy nabożeństwa październikowe. Będą one odprawiane codziennie o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.
  5. W 140 – tą rocznicą objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie nasza parafia organizuje jednodniową autokarową pielgrzymkę do Gietrzwałdu w sobotę 14 X. Koszt 70 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii, a bliższe informacje u ks. Marcina.
  6.  W ramach tzw. pomocy sąsiedzkiej przyjmujemy zgłoszenia od osób potrzebujących pomocy przy zrobieniu zakupów, wizycie u lekarza, odbyciu spaceru czy wspólnym poczytaniu Pisma św. W dalszym ciągu zapraszamy osoby, które mogą takiej pomocy udzielić. Zgłoszenia przyjmowane będą w przyszłą niedzielę 1 października po każdej Mszy św. w salce sąsiadującej z garażami.
  7. Stowarzyszenie „Wspólnymi siłami” Dom Samotnych Matek z Dziećmi składa naszym parafianom serdeczne Bóg zapłać za przyjęcie wolontariuszy i złożone datki na działalność ośrodka. Pozyskane fundusze będą przeznaczone na zakup żywności.
  8. W tygodniku Idziemy znajdziemy między innymi ciekawy artykuł o przyszłym ordynariuszu naszej diecezji biskupie Romualdzie Kamińskim oraz tekst o. Jacka Salija o tym, że wino jest dziełem Boga, a pijaństwo dziełem diabła. Zachęcamy też do zabrania do domu ze stolika prasowego tekstów słowa Bożego na dzisiejszą niedzielę.
  9. Odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka do Nowej Ewangelizacji katolicka Wspólnota Przymierze Miłosierdzia chce w najbliższy czwartek 28 września podzielić się z nami swoim doświadczeniem Miłości Bożej, poznać nasze doświadczanie wiary i wspólnie modlić się w naszych intencjach. Miejscem tego spotkania nie będzie kościół, ale nasze mieszkania. Młodzi katolicy z Przymierza Miłosierdzia w ten czwartek po Mszy św. wieczornej odwiedzą parafian mieszkających przy ulicy Darwina 7 i Jagiellońskiej 62. Zechciejmy przyjąć ich życzliwie, bo w tym przypadku słowa: „Gość w dom – Bóg w dom” nabierają wyjątkowego znaczenia.
  10. Solenizantkom i solenizantom tego tygodnia życzymy dużo zdrowia, miłości od bliskich i opieki świętych patronów, a wszystkim parafianom i gościom udanej niedzieli i dobrego odpoczynku.