1. Dzisiaj gościmy panią Dominikę Przybysz z organizacji Open Doors. To międzynarodowa organizacja wspierająca katolików prześladowanych       z powodu wiary. Usłyszymy krótkie świadectwo i będziemy mogli zapoznać się z sytuacją Kościoła cierpiącego i prześladowanego. Nie będzie prowadzona żadna zbiórka pieniędzy. Celem spotkania jest modlitwa i przekazanie informacji.
  2. Jutro, w poniedziałek 26.09 na Mszy św. o godz. 18.00 Bp Jacek Grzybowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Ze względu na tę uroczystość kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godz. 10.00 – 11.00. Po południu i wieczorem kancelaria będzie nieczynna.
  3. We wtorek 27.09 o godz. 18.30 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I komunii św.
  4. W czwartek 29 września święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  5. W sobotę rozpoczynamy w naszym kościele nabożeństwa październikowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Kto razem z innymi, pobożne odmówi pięć tajemnic różańca wraz z rozważaniami może zyskać łaskę odpustu zupełnego.
  6. Z racji I soboty miesiąca Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP w Domku Loretańskim o godz. 8.00.
  7. W związku z zamiarem władz miasta dotyczącym likwidacji Domu Samotnej Matki i Dziecka przy ul. Szymanowskiego 4a będą dziś zbierane podpisy pod petycją w sprawie  uratowania tego Domu. Akcja jest organizowana przez radnych reprezentujących mieszkańców i nie ma żadnego charakteru politycznego. Szczegóły znajdziemy na tablicy ogłoszeń.
  8.  Na przełomie lipca i sierpnia 2023 r. odbędą się w Lizbonie Światowe Dni Młodzieży. Chętni mogą się zgłaszać do ks. Tadeusza do końca września. Dokładny koszt będzie zależał od liczby uczestników.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Mariannę Matysiak. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie.