1. Dzisiejsza Niedziela Słowa Bożego przypomina czyje słowa są w życiu najważniejsze oraz jak zdrowo odżywiać swój intelekt i wolę. Zachęta Weź Ewangelię do domu jest wyjątkowo aktualna.
  2. W minionym tygodniu zakończyliśmy spotkania kolędowe w kościele. Wszystkim osobom  i rodzinom, które w tych spotkaniach uczestniczyły bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i za złożone ofiary.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na krótkie, rodzinne kolędowanie, które będzie prowadzone przez naszą dziecięcą scholę.
  4. Zachęcamy do osobistej modlitwy w intencji synodu, byśmy właściwie potrafili rozpoznawać znaki czasu. Kto pragnie podzielić się swoją refleksją na temat misji Kościoła we współczesnym świecie, może wypełnić ankietę synodalną. Ankietę oraz modlitwę za synod można pobrać ze stolika prasowego oraz z naszej strony internetowej. Wypełnione formularze prosimy składać w zakrystii bądź kancelarii do 6 marca 2022 r.
  5. We wtorek 25 stycznia liturgiczne święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  6. Przypominamy, że od momentu włączenia ul. Ratuszowej do strefy płatnego parkowania nasza parafia nie odpowiada za stan chodnika na ul. Ratuszowej. Zgodnie z prawem budowlanym jeśli wzdłuż chodnika przyległego do posesji znajduje się strefa płatnego parkowania, to odśnieżanie nie należy do obowiązków właściciela nieruchomości. Odśnieżanie jest wtedy obowiązkiem zarządcy drogi. Większa część chodnika od strony ul. Jagiellońskiej stanowi platformę przystankową za którą odpowiadają tramwaje warszawskie. Do parafii należy tylko odśnieżanie fragmentu chodnika od granicy ogrodzenia do początku platformy przystankowej.
  7. Na stoliku prasowym znajdziemy nowy numer tygodnika Idziemy oraz gazetkę parafialną Weź Ewangelię do domu.                                          
  8. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszym kościele śp. Hannę Gałys. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie.