1.     Z racji Walentynek wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy wielu dowodów autentycznej sympatii i życzliwości od bliskich, a zakochanym mądrego przeżywania uczuciowych uniesień w drodze do prawdziwej miłości.

2.     Dziś z racji II niedzieli miesiąca taca na inwestycje parafialne. Po Mszach św. zbiórka do puszek dla osób chorych objętych opieką Caritas naszej diecezji.

3.     W naszej parafii odbędą się 33-dniowe rekolekcje zakończone uroczystym osobistym Aktem Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi wg „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Spotkania rekolekcyjne będą animowane przez Wspólnotę Duchowych Niewolników Maryi AD JESUM PER MARIAM. Rozpoczęcie rekolekcji Mszą św. jutro, w poniedziałek 15 lutego o godz. 18.00. Zapraszamy każdego, kto pragnie oddać się Panu Jezusowi przez Najświętszą Maryję Pannę. Zapraszamy także osoby niezdecydowane i tych, którzy będą chcieli lub mogli skorzystać z rekolekcji w niepełnym wymiarze. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej parafii oraz na niewolnicyZmilosci.pl.                                                                        .

4.     W środę 17 lutego rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 16.00, 18.00 i 19.30. Przypominamy, że post ścisły obowiązuje wszystkich katolików / z wyłączeniem chorych / miedzy 18, a 60 rokiem życia i oznacza jeden posiłek do syta, a pozostałe tak, aby przeżyć dzień bez uszczerbku dla zdrowia.

5.     Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa w piątki: z udziałem dzieci o 17.15, a dla starszych o 18.30. Gorzkie żale w niedziele o godz. 17.15.

6.     W ramach wielkopostnej pielgrzymki w diecezjach warszawskich w najbliższy piątek 19 lutego nasza świątynia Matki Bożej Loretańskiej będzie kościołem stacyjnym. Serdecznie zapraszamy na osobistą i wspólną modlitwę z możliwością sakramentalnej spowiedzi. Kościół będzie otwarty przez cały dzień. Duchowym przewodnikiem na ten Dzień Stacyjny będzie ks. Paweł Antosiak z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Plan Dnia Stacyjnego: /oddzielna kartka /.

7.     W tym tygodniu w środę i w piątek ze względu na nabożeństwa w kościele kancelaria będzie nieczynna. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać w poniedziałek i czwartek.                                                              

8.     Na stoliku prasowym nowy numer tygodnika Idziemy oraz gazetki parafialnej Weź Ewangelię do domu.

WIELKOPOSTNY DZIEŃ STACYJNY

19 luty 2021

prowadzi ks. Paweł Antosiak

 

7.00  Msza Święta

8.00  Msza Święta

wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu / do godz. 16.00 /

Różaniec – tajemnice radosne  /po Mszy św./

11.30  Różaniec – tajemnice światła

12.00  Anioł Pański

12.15  Różaniec – tajemnice bolesne

15.00  Koronka do Miłosierdzia Bożego

15.30  Różaniec – tajemnice chwalebne

16.00  Litania Loretańska /zakończenie adoracji /

17.15  Droga Krzyżowa z udziałem dzieci

18.00  Msza Święta

19.00  Droga Krzyżowa

20.00  Msza Święta

21.00  Apel Jasnogórski

Możliwość spowiedzi przez cały dzień