1. Niedziela Słowa Bożego przypomina nam czyje słowa są najważniejsze oraz jak zdrowo odżywiać swój intelekt i wolę. Zachęta Weź Ewangelię do domujest dzisiaj wyjątkowo aktualna.

2. Dziś w polskich kościołach dzień solidarności z Chorwacją. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc mieszkańcom Chorwacji poszkodowanym przez niedawne trzęsienia ziemi.

3. Jutro, 25 stycznia liturgiczne święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

4. Informujemy, że od momentu włączenia ul. Ratuszowej do strefy płatnego parkowania nasza parafia nie odpowiada za stan chodnika na ul. Ratuszowej. Zgodnie z prawem budowlanym jeśli wzdłuż chodnika przyległego do posesji znajduje się strefa płatnego parkowania, to odśnieżanie nie należy do obowiązków właściciela nieruchomości. Odśnieżanie jest wtedy obowiązkiem zarządcy drogi. Większa część chodnika od strony ul. Jagiellońskiej stanowi platformę przystankową za którą odpowiadają tramwaje warszawskie. Do parafii należy tylko odśnieżanie fragmentu chodnika od granicy ogrodzenia do początku platformy przystankowej.

5. Serdecznie zapraszamy naszych kolejnych parafian do kościoła na godz. 18.00 na Mszę św. kolędową o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski na rok 2021.

Plan spotkań w tym tygodniu:

poniedziałek 25.01
ul.Nusbauma i ul.Ratuszowa,

wtorek 26.01
ul.Skoczylasa

środa 27.01
ul.Starzyńskiego

czwartek 28.01
ul.Szanajcy nr parzyste

piątek 29.01
ul. Szanajcy
nr nieparzyste

sobota 30.01
ul.Szymanowskiego nr parzyste

poniedziałek 1.02
ul. Szymanowskiego
nr nieparzyste

środa 3.02
ul. Targowa.

Dokładny plan spotkań podany jest w na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Jeśli proponowany termin Mszy św. koliduje z obowiązkami rodzinnymi czy zawodowymi oczywiście zapraszamy innego dnia. Wszystkim osobom i rodzinom, które w tych spotkaniach już uczestniczyły bardzo dziękujemy za wspólną modlitwę i za złożone ofiary.

6. Na stoliku prasowym nowy numer tygodnika Idziemy oraz gazetka parafialna. Weź Ewangelię do domu.                                                               

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Alicję Sobiesiak.
Polećmy ją Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie.