1.     Ucząc się miłości i wiary od św. Rodziny z Nazaretu modlimy się dziś za nasze rodziny, byśmy umieli się wspierać i towarzyszyć sobie w drodze do świętości. Pomaga nam w tym także magazyn katolicki Tak rodzinie, którego nowy numer znajdziemy na stoliku prasowym.

2.     Przypominamy, że w miesiącach zimowych tzn. do końca lutego kancelaria parafialna pracuje do godz. 17.30. Dyżury wieczorne wznowimy w marcu.

3.     W czwartek Sylwester. Ze względu na ograniczenia dotyczące przemieszczania się Mszę św. dziękczynną na zakończenie starego roku 31 grudnia odprawimy o godz. 17.00 Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie będą uczestniczyć w uroczystym śpiewie albo recytacji hymnu dziękczynnego  Ciebie, Boga, wysławiamy.

4.     W piątek 1 stycznia Nowy Rok i Uroczystość św. Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. według porządku niedzielnegowłącznie z Mszą św. o godz. 7.00. Chorych, do których kapłani chodzą w I piątki miesiąca nawiedzimy w następny piątek tzn. 8 stycznia.

5.     Stosując się do zaleceń biskupa Romualda Kamińskiego dotyczących kolędy informujemy, że zamiast tradycyjnego nawiedzania mieszkań będziemy udzielać parafianom błogosławieństwa w innej formie. Zapraszamy do kościoła na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00, aby  modlić się o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla mieszkańców poszczególnych ulic. Zachowując alfabetyczną kolejność ulic rozpoczniemy tę posługę 4 stycznia 2021 r. Dokładny plan spotkań podany jest w gazetce parafialnej.

6.     W niedzielę 17 stycznia na Mszy św. o godz. 12.30 planujemy celebrować jubileusze małżeńskie. Małżeństwa, które w przyszłym roku będą obchodzić okrągłe rocznice życia małżeńskiego chcemy specjalnie uhonorować i pobłogosławić. Pary jubilatów, które chcą wziąć udział w tej uroczystości prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

7.     W minionym tygodniu nasz drzewostan powiększył się o 2 świerki serbskie i 3 graby kolumnowe. W ten sposób zakończyliśmy ostatni etap nasadzeń drzew zgodnie z decyzjami  Wydziału Ochrony Środowiska naszej dzielnicy. Parafia wywiązała się ze wszystkich zobowiązań. Prace wykonała firma Naturovita z Warszawy. Składamy bardzo serdeczne podziękowania Naczelnikowi Wydziału Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Praga-Północ panu Piotrowi Banaszkiewiczowi za fachową opiekę, życzliwość i udzieloną pomoc trosce o tereny zielone wokół naszego kościoła.

8.     Dziękujemy wszystkim osobom, które podjęły przed świętami posługę w sklepiku oraz włączyły się  przygotowanie Bożonarodzeniowej dekoracji. Specjalne podziękowania kierujemy pod adresem pani Barbary Kowalkowskiej i pana kościelnego Grzegorza Milczarczyka-Piwowarczyka.