1.     Wczoraj w naszej katedrze ks. prałat Jacek Grzybowski przyjął święcenia biskupie rozpoczynając posługę pasterską, jako biskup pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej. Jako zawołanie biskupie wybrał słowa: In Te Domine speravi, tzn. W Tobie Panie złożyłem nadzieję. Otoczmy biskupa Jacka naszą modlitwą, aby jego służba dla Kościoła i Ojczyzny przynosiła obfite i błogosławione owoce.                              

2.     Wczoraj także swoje imieniny obchodził Ks. Kanclerz Dariusz Szczepaniuk. Msza św. w intencji solenizanta jako prezent od całej naszej parafii dziś o godz. 11.00.

3.     Po każdej Mszy św. można jeszcze zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny.

4.     Za pośrednictwem instruktorów Hufca ZHP Warszawa Praga–Północ imienia Wigierczyków otrzymaliśmy Betlejemskie Światło Pokoju. Można przyjąć je do swojego mieszkania, aby w ten sposób w duchu braterstwa i nadziei przeżywać przyjście Tego, który jest Światłością świata.

5.     W poniedziałek kancelaria będzie czynna tylko do godz. 17.30.

6.     W czwartek wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie w tym roku roraty o godz. 7.00. W wigilię nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18.00. Wszystkim Adamom i Ewom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i miłości od najbliższych.  W tym roku Pasterka nie o północy, ale wcześniej o godz. 22.00.

7.     Tradycyjnie w I dzień Świąt nie będzie Mszy porannej o godz. 7.00, a w drugi dzień Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia, a w II dzień Świąt na budowę nowych świątyń w diecezji.

8.     W przyszłą niedzielę 27 grudnia Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

9.      Ze względu na ograniczenia dotyczące wieczoru sylwestrowego Mszę św. na zakończenie starego roku 31 grudnia odprawimy o godz. 17.00.

10.   Stosując się do zaleceń biskupa Romualda Kamińskiego dotyczących kolędy informujemy, że zamiast tradycyjnego nawiedzania mieszkań będziemy udzielać parafianom błogosławieństwa w innej formie. Zapraszamy do kościoła na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00, aby  modlić się o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla mieszkańców poszczególnych ulic. Zachowując alfabetyczną kolejność ulic rozpoczniemy tę posługę 4 stycznia 2021 r. Dokładny plan spotkań podamy za tydzień.

11.     W niedzielę 17 stycznia na Mszy św. o godz. 12.30 planujemy celebrować jubileusze małżeńskie. Małżeństwa, które w przyszłym roku będą obchodzić okrągłe rocznice życia małżeńskiego chcemy specjalnie uhonorować i pobłogosławić. Pary jubilatów, które chcą wziąć udział w tej uroczystości prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

12.   Dzisiejszy, podwójny numer tygodnika Idziemy ma dwa dodatki: Obrzęd wieczerzy wigilijnej ze śpiewnikiem kolęd oraz kalendarz na rok 2021. Dlatego kosztuje 7 złotych. Szczególnie polecamy lekturę rozmowy z o. Jackiem Salijem Obdarowani Bogiem.

13.     W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Janinę Kudlińską. Polećmy ją z nadzieją Bożemu Miłosierdziu.