1.     8 grudnia 2020 r.  papież Franciszek ogłosił Rok Jubileuszowy na cześć św. Józefa. Na inaugurację roku jubileuszowego w150 rocznicę ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła PowszechnegoOjciec Święty napisał  list apostolski Patris Corde. Penitencjaria Apostolska wydała Dekret udzielający specjalnych odpustów.  Zachęcamy do korzystania z tych łask. Wspomniane dokumenty znajdziemy na stronie internetowej naszej diecezji.                                                                  

2.     W sobotę 19 grudnia 2020 r. o godzinie 11.00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej biskup nominat Jacek Grzybowski, mianowany biskupem pomocniczym dla naszej diecezji, przyjmie święcenia biskupie. Ze względu na epidemię i obowiązujące zasady liczba uczestników uroczystości będzie ograniczona. Zachęcamy do duchowej łączności podczas transmisji Mszy Świętej na diecezjalnym kanale SalveNET oraz w Radiu Warszawa. Ogarnijmy modlitwą księdza biskupa nominata Jacka,  wypraszając dla niego potrzebne łaski w wykonywaniu posługi biskupiej.

3.     Zapraszamy po opłatki na stół wigilijny, które są wyrazem naszego braterstwa i eucharystycznej jedności. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii. W sklepiku możemy nabyć także świece Caritas, oraz różne smakołyki z piwniczki św. Antoniego.

4.     W sobotę 19 grudnia imieniny ks. Kanclerza. Msza św. w intencji solenizanta w niedzielę 20.XII o godz. 11.00.

5.     W tym roku odprawimy Pasterkę nie o północy, ale dwie godziny wcześniej tzn. o godz. 22.00. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 26 XII nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Powody tych zmian wyjaśniamy w gazetce parafialnej.

6.     Bardzo dziękujemy za wszystkie materialne ofiary składane na tacę, do skarbonek, w kancelarii czy w formie przelewów na konto parafii. Mamy pewne długi wobec kurii i tygodnika Idziemy, ale spłata pożyczki bankowej nie jest zagrożona.

7.     W niedzielę 17 stycznia na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy celebrować jubileusze małżeńskie. Małżeństwa, które w 2021 r. będą obchodzić okrągłe rocznice życia małżeńskiego chcemy specjalnie uhonorować i pobłogosławić. Pary jubilatów, które chcą wziąć udział w tej uroczystości prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

8.     W nowym numerze tygodnika Idziemy polecamy teksty: Tuszowanie, Kobiety „Solidarności” w obronie Polski, Czyste serce oraz Dobra strona czasu.

9.     W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Leokadię Bielak. Polećmy ją z nadzieją Bożemu Miłosierdziu włączając w naszą modlitwę także wszystkie ofiary stanu wojennego w 39 rocznicę jego wprowadzenia.