1.     Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie. Więcej na ten temat na plakacie. Z racji I niedzieli miesiąca o godz. 16.30 w kościele spotkanie Żywego Różańca, o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 17.30  nabożeństwo eucharystyczne.                                    

2.     Roraty odprawiamy codziennie oprócz niedziel o godz. 7.00.

3.     Zapraszamy po opłatki na stół wigilijny, które są wyrazem naszego braterstwa i eucharystycznej jedności. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii. W sklepiku możemy nabyć także świece Caritas, oraz różne smakołyki z piwniczki św. Antoniego.

4.     We wtorek 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP będziemy przeżywać    adwentowy dzień skupienia. Dokładny program znajdziemy w gazetce parafialnej. Wyjątkowym darem związanym z tą Uroczystością jest Godzina Łaski. Zachęcamy też do podjęcia dzieła duchowej adopcji. Jest to modlitwa podejmowana codziennie przez dziewięć miesięcy w intencji dziecka zagrożonego aborcją. We wtorek po Mszy św. wieczornej będzie można złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji. Więcej informacji znajdziemy w ulotkach na stoliku prasowym.

5.     W czwartek 10 grudnia odpust parafialny ku czci Matki Bożej Loretańskiej. Msze św. rano o godz. 7.00 i 8.00.  Główna Msza o godz. 18.00. Z racji odpustu kancelaria w czwartek będzie nieczynna.

6.     W przyszłą niedzielę z racji drugiej niedzieli miesiąca taca na inwestycje parafialne.

7.     W tym roku odprawimy Pasterkę nie o północy, ale dwie godziny wcześniej tzn. o godz. 22.00. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Powody tych zmian wyjaśniamy w gazetce parafialnej.

8.     Tematami wiodącymi nowego numeru tygodnika Idziemy są: kobiece piękno i postać św. Mikołaja. Polecamy także teksty: Doświadczenie braku, Godzina Łaski oraz Ekologia w wydaniu naszych dziadków.

9.     W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Wincentynę Zaborską, Martę Gąsecką oraz Mariana Głuszka. Polećmy ich  z nadzieją Bożemu Miłosierdziu.

8 XII 2020 UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

Parafialny adwentowy dzień skupienia

7.00 Roraty

8.00 Msza św.

8.45 Wystawienie Najświętszego Sakramentu /  Spowiedź

10.00 Msza św.

10.45 Wystawienie Najświętszego Sakramentu /  Spowiedź

12.00 – 13.00  Godzina Łaski

17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu /  Spowiedź

18.00 Msza św.

10 XII 2020 WSPOMNIENIE NMP LORETAŃSKIEJ

ODPUST PARAFIALNY

7.00 Roraty

8.00 Msza św.

8.30 – 11.00 Wystawienie Najświętszego sakramentu

17.00-18.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu

18.00 Uroczysta Msza św.

Ważne informacje liturgiczne na Boże Narodzenie 2020 r.

  1. W tym roku wigilię będziemy przeżywać bardziej kameralnie przyjmując w swoim domu mniej gości i nie odwiedzając bliskich takim stopniu, jak do tej pory. To oznacza, że wielu z nas wieczerzę wigilijną zakończy wcześniej niż zwykle. Dlatego na Pasterkę zapraszamy nie o północy ale na godz. 22.00 Pasterka 24 grudnia 2020 o godz. 22.00
  2. Układ kalendarza sprawia, że bezpośrednio po świętach Bożego Narodzenia  wypada niedziela. Znów spotkamy się w kościele. W związku z tym w II dzień świąt w sobotę 26.12 nie będzie już wieczornej w naszej parafii Mszy o godz. 18.00. Służba Boża zakończy się Mszą św. o godz. 12.30.

Godzina Łaski

 Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

Więcej na ten temat znajdziemy w aktualnym numerze tygodnika Idziemy.