1. Dzisiejszy koncert w ramach Praskiej Jesieni w Świątyniach rozpocznie się w naszym kościele o godz. 16.00 bez udziału publiczności i będzie transmitowany na żywo w internecie. Jakub Oczkowski oraz Anna Lasota wykonają najpiękniejsze pieśni sakralne oraz utwory klasyczne, wzbogacone o znane utwory z największych musicali, które w swojej treści odnoszą się do Boga i Najświętszej Maryi Panny. Koncert będzie tansmitowany na facebooku Urzędu Dzielnicy Praga Północ. Link do strony: https://www.facebook.com/UrzadDzielnicyPragaPolnoc/
  2. W środę 28 X święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Wszystkim solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patrona. Wśród solenizantów jest też nasz wikariusz ks. Tadeusz Siewko. Msza św. w jego intencji będzie odprawiona w dniu imienin o godz. 18.00.
  3. W sobotę 31 października ostatnie nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy na różaniec tych, którzy do tej pory nie mogli w tej wspólnej modlitwie uczestniczyć.
  4. Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.  Najlepiej przekazać gotową kartkę z czytelnie zapisanymi imionami i nazwiskami bliskich. Szczególnie polecamy listopadową Mszę św. gregoriańską, tzn. 30 Mszy św., które będą odprawiane codziennie o godz. 18.00 od 3 XI do 2 XII włącznie. Pamiętajmy, że o ile w wypominkach podajemy wielu zmarłych, tak w Mszy gregoriańskiej wymieniamy jedną osobę, której chcemy skrócić cierpienia czyśćcowe. Składane ofiary są dobrowolne – adekwatne do daru, który ofiarujemy naszym bliskim zmarłym.
  5. Za tydzień 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tak, jak w każdą niedzielę. O godz. 17.30 nieszpory za zmarłych, a po Mszy wieczornej procesja połączona z modlitwą za zmarłych.
  6. Drugi listopada to wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 procesja żałobna połączona z modlitwą za zmarłych poleconych w wypominkach.
  7. Na stoliku prasowym przed Domkiem Loretańskim znajdziemy nowy numer tygodnika Idziemy oraz naszą gazetkę Weź Ewangelię do domu.
  8. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Monikę Matrasek oraz Barbarę Okrasa. Pomódlmy się w ich intencji. Wieczny odpoczynek…