1. Razem z całym Kościołem obchodzimy dziś Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień misyjny. Dziękujemy wszystkim za modlitewne i finansowe dzieła głoszenia Ewangelii. Misjonarkom Karolinie Jóźwiak i Monice Stąporek serdecznie dziękujemy za  podzielenie się z nami entuzjazmem i radością wiary.
  2. Na mocy dekretu Biskupa Romualda Kamińskiego dotyczącego zasad bezpieczeństwa i higieny oraz duszpasterstwa w czasie pandemii wydanego 16.X.2020r. informujemy, że zgodnie z zaleceniem zachowania dystansu społecznego powierzchnia naszego kościoła pozwala na udział jednoczesny w zgromadzeniu liturgicznym 85 osób. Przypominamy o obowiązku korzystania z maseczek ochronnych. Dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk znajdują się przy drzwiach wejściowych.
  3. W poniedziałek 19 X liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, we wtorek 20 X św. Jana Kantego, a w czwartek 22 X św. Jana Pawła II.
  4. W piątek 23 X w czasie Mszy św. o godz. 18.00 biskup Marek Solarczyk udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Z tego względu w piątek różaniec będzie nie jak zwykle o 17.15, ale rano po Mszy św. o godz. 8.00. Kancelaria parafialna po południu będzie nieczynna – zapraszamy w godzinach przedpołudniowych. Ze względu na ograniczenie liczby osób uczestniczących w liturgii na tę uroczystość zapraszamy tylko młodzież, świadków i najbliższą rodzinę. Spotkania dla kandydatów jeszcze dzisiaj i w czwartek o godz. 19.00, a spowiedź przed bierzmowaniem w czwartek od godz. 17.30.
  5. Planowany na przyszłą niedzielę 25. X koncert w ramach cyklu Praska Jesień  w Świątyniach odbędzie się w innej niż dotychczas formule. Zarząd Dzielnicy Praga-Północ mając na względzie kwestie bezpieczeństwa podjął decyzję o rezygnacji z widowni i przeprowadzenie koncertu w formie transmisji online  /przez internet/. Adres i link do odpowiedniej strony podamy po otrzymaniu informacji od organizatorów.
  6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Można już zapisywać swoich bliskich zmarłych na wypominki jednorazowe, roczne lub na listopadową Mszę św. gregoriańską, która będzie odprawiana od 3 XI do 2 XII codziennie o godz. 18.00. Pamiętajmy, że o ile w wypominkach podajemy wielu zmarłych, tak tutaj ograniczmy się do jednej osoby, której chcemy skrócić karę czyśćcową. Składane ofiary są dobrowolne – adekwatne do daru, który ofiarujemy naszym bliskim zmarłym. Procesje żałobne z modlitwą za zmarłych: 1 XI po Mszy wieczornej oraz 2 XI rano po Mszy o 9.00 i wieczorem po Mszy o 18.00.
  7. Polecamy lekturę tygodnika Idziemy, w którym znajdziemy zdrowy pokarm dla naszego intelektu i wiary. Tematem wiodącym tego numeru są misje.