1. Dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wspierajmy modlitwą wszystkie osoby potrzebujące pomocy oraz tych, którzy pomagają im mądrze i sprawiedliwie.
  2. Ksiądz Jacek Krzemień składa serdeczne podziękowanie za okazane serce i materialne wsparcie udzielone tydzień temu wspólnocie Chleb Życia.
  3. Młodzież kończącą przygotowanie do sakramentu bierzmowania zapraszamy na obowiązkowe spotkanie dzisiaj o godz. 19.00. Datę rozpoczęcia przygotowania dla kolejnej grupy kandydatów podamy w późniejszym terminie.
  4. Dziś po Mszach św. / przeniesiona z Wielkiego Piątku / zbiórka do puszek na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Za tydzień taca na dom św. Siostry Faustyny.
  5. Od czwartku rozpoczynamy w naszym kościele nabożeństwa październikowe. Będą one odprawiane codziennie o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Kto razem z innymi, pobożne odmówi pięć tajemnic różańca wraz z rozważaniami może zyskać łaskę odpustu zupełnego.
  6. Ze względu na  liturgiczne pierwszeństwo obchodu rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej przypadającej na dzień 29 września Święto Świętych Archaniołów Michała Gabriela i Rafała będziemy w naszej diecezji obchodzić w sobotę 3 października. W piątek 2 X wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
  7. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach oraz do skorzystania ze spowiedzi świętej.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie możliwość nabycia książki ks. Krzysztofa Grzywocza pod tytułem Wybrane na drogę | w cenie 35 zł |. Autor zaginął kilka lat temu w Alpach. Był cenionym rekolekcjonistą i kierownikiem duchowym.
  9. W najbliższym czasie będziemy kontynuować pielęgnację naszego drzewostanu. W ramach prac pielęgnacyjnych na mocy decyzji prezydenta m.st. Warszawy w porozumieniu z Wydziałem Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Praga-Północ zostanie usunięte jedno drzewo. Będzie to kasztanowiec biały rosnący obok muru granicznego od strony ul. Jagiellońskiej na wysokości wiaty przystanku tramwajowego. Nie da się tego drzewa uratować, a stanowi ono realne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi oraz mienia. Nasadzenia zastępcze będą zrealizowane do końca tego roku.
  10. W nowym numerze tygodnika Idziemy polecamy teksty: Dżentelmeni z nieba, Walka z pedofilią oraz Kobiety i kobietki.