1. W tym tygodniu w piątek o godz. 8.00 jest jeszcze wolna intencja Mszy św.
  2. Od 1 września będzie dostępna książka intencji mszalnych na przyszły rok 2021.
  3. W związku z objęciem funkcji moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie ks. Jarek w najbliższych dniach będzie zmieniał miejsce pracy duszpasterskiej i przeprowadzi się do parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie. W następną niedzielę 23 sierpnia będziemy się i nim żegnać i dziękować za wszelkie dobro, którym nas obdarował. Jeśli ktoś chciałby ks. Jarkowi podziękować nie tylko słowami, to pomoc w przeprowadzce zawsze jest potrzebna i mile widziana.
  4. Pod koniec sierpnia planujemy wycięcie na terenie przykościelnym dwóch drzew, których nie udało się uratować, a które pozostawione w obecnym stanie mogłyby w przyszłości zagrażać naszemu bezpieczeństwu. Tymi drzewami są topola czarna odmiana włoska stojąca na dawnym ogrodzie sióstr przy stacji TRAFO oraz klon pospolity rosnący przy ogrodzeniu i bramie wjazdowej przy Kanonii. Prace te będą prowadzone w porozumieniu i na podstawie decyzji Naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Praga Północ. Nasadzenia zastępcze czterech drzew ozdobnych zgodnie ze sztuką ogrodniczą nastąpią w październiku.
  5. Wspólnota Legionu Maryi organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych. Wyjazd 12 września z pod katedry św. Floriana o godz. 5.00 rano. Powrót w godzinach wieczornych. Koszt pielgrzymki 60 zł. Zapisy pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń.
  6. W tygodnika Idziemy tematem wiodącym obecnego numeru jest Bitwa Warszawska 1920 roku ukazana w wielu różnych, dopełniających się aspektach i wymiarach. W 100 lecie Cudu nad Wisłą to dla każdego Polaka i katolika powinna to być lektura obowiązkowa.
  7. Sobotnim nowożeńcom Natalii Ciszek i Kacprowi Ochmanowi bardzo serdecznie dziękujemy za udekorowanie kościoła kwiatami na Uroczystość Wniebowzięcia NMP.