1. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, za wszystkie wpłaty na konto parafialne oraz inne formy materialnej troski o powierzoną nam świątynię i parafię. W tym tygodniu w poniedziałek i w czwartek o godz. 8.00 są jeszcze wolne intencje Mszy św.
  1. Zachęcamy do włączenia się w dzieło Nowenny do Matki Bożej Łaskawej przez indywidualne i wspólnotowe akty pobożności. W czasie trwania Nowenny do Matki Bożej Łaskawej codziennie rano od godz. 7.30 do 8.00 i po południu od 17.30 do 18.00 Najświętszy Sakrament jest wystawiony do osobistej adoracji. Wspólny różaniec odmawiamy codziennie oprócz niedzieli  po Mszy św. o godz.8.00. W ostatnim dniu nowenny tzn. w piątek 14 sierpnia wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie także po Mszy wieczornej do godz. 21.00 i zakończy się Apelem Jasnogórskim.
  2. W czwartek 13 sierpnia wyjątkowo nie będzie nabożeństwa Fatimskiego i procesji różańcowej, ponieważ o godz. 18.00 rozpoczną się już diecezjalne obchody 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej. W kościele konkatedralnym Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku Mszy św. będzie przewodniczył Arcybiskup Metropolita Warszawski, kardynał Kazimierz Nycz. Także o 18.00 w katedrze warszawsko-praskiej Msza św. w intencji obrońców Ojczyzny w 1920 roku. Po Eucharystii Apel Poległych z udziałem wojskowej asysty honorowej. Zapraszamy naszych parafian do katedry lub konkatedry, aby uczestniczyć w tej wspólnej, wyjątkowej modlitwie. Ze względu na te uroczystości w czwartek kancelaria parafialna będzie czynna do godz. 17.30. W godz. 19.00 – 20.00 kancelaria będzie nieczynna.
  3. W sobotę  15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP i Święto Matki Bożej Zwycięskiej – Patronki Diecezji Warszawsko-Praskiej.  Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Na zakończenie każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół    i kwiatów. Zachęcamy także do udziału w uroczystościach związanych z 100 rocznicą Bitwy Warszawskiej 1920 roku, które odbędą się w wielu różnych miejscach naszej diecezji. Dokładny program tych obchodów znajdziemy na tablicy ogłoszeń. Wierni, którzy w tym dniu nawiedzą konkatedrę na Kamionku i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga mogą zyskać odpust zupełny.
  4.  Wspólnota Legionu Maryi organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych. Wyjazd 12 września z pod katedry św. Floriana o godz. 5.00 rano. Powrót w godzinach wieczornych. Koszt pielgrzymki 60 zł. Zapisy pod numerem telefonu podanym na tablicy ogłoszeń.
  5. W tygodnika Idziemy polecamy lekturę tekstu ks. prof. Waldemara Chrostowskiego wyjaśniającego co wynika z faktu stworzenia człowieka mężczyzną i kobietą oraz wywiad z psychologiem i coachem Magdaleną Jagiełło zatytułowany Płeć ma znaczenie.