1. Dzisiaj, 26 lipca przypada liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców MNP – dziadków Pana Jezusa. Wszystkim babciom i dziadkom życzymy z tej okazji dużo radości z wnuków oraz opieki świętych patronów. Solenizantkom i solenizantom tego tygodnia życzymy miłości od bliskich, zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
  2. W tym tygodniu I sobota miesiąca. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi w Domku Loretańskim o godz. 8.00.
  3. W sobotę 1 sierpnia będziemy obchodzić 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Zgodnie z wieloletnią tradycją we wszystkich warszawskich świątyniach o godzinie 17.00, w godzinie „W” zabrzmią dzwony. W ten sposób chcemy oddać hołd poległym żołnierzom i wszystkim mieszkańcom Stolicy, którzy zginęli w czasie powstania. Pamiętajmy też w modlitwie o bohaterach i ofiarach tamtych dni.
  4. Przy wejściu na teren kościoła od strony ul. Jagiellońskiej zostały zamontowane marmurowe płyty na klepsydry pogrzebowe. Można je zatem już wieszać także w tym miejscu, podobnie jak przy głównej bramie od ul. Ratuszowej.
  5. Na stoliku prasowym nowy numer tygodnika Idziemy, w którymznajdziemy miedzy innymi artykuły o sposobach przyjmowania Komunii św., o tym jak nie dać się nałogom oraz wspomnienie o zmarłym 17 lipca kard. Zenonie Grocholewskim.
  6. Wszystkim przebywającym wakacjach i urlopach oraz planującym wjazdy życzymy dobrego i udanego odpoczynku. W imieniu policji prosimy o zachowanie w okresie letnim szczególnej czujności i właściwe zabezpieczanie swoich mieszkań przed kradzieżą.
  7. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii św. Józefę Kowalczyk. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu we wspólnej modlitwie.