1. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu i przeprowadzeniu uroczystości I Komunii św. Dziękujemy za świadectwo wiary i wkład w budowanie parafialnej wspólnoty Matki Bożej Loretańskiej.
  2. W naszej diecezji dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
  3. W naszym kościele po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  4. Osoby zainteresowane wychowaniem dzieci w kontekście KARTY RODZINY i KARTY LGBT+ zapraszamy na konferencję poświęconą tej tematyce. Konferencja odbędzie się w poniedziałek  22 czerwca 2020 r. o godz.19.15 /po Mszy św. wieczornej/ w kościele MB z Lourdes przy ul. Wileńskiej 69. Organizatorami spotkania są rodzice i radni dzielnicy Praga-Północ, a prelegentami będą: pan Grzegorz Strzemecki – publicysta i rodzic oraz pan Piotr Prystupiuk – rodzic. Serdecznie zapraszamy.
  5. We wtorek 23 czerwca będziemy obchodzili dzień ojca. Wszystkim ojcom życzymy dużo radości z daru ojcostwa, satysfakcji i dumy z własnych dzieci oraz opieki św. Józefa. Naszych zmarłych ojców otaczamy wdzięczną modlitwą. W tym dniu przypada także 15 rocznica święceń biskupich Ojca naszej diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Włączmy jego osobę do naszej osobistej modlitwy, aby wypraszać siły fizyczne i duchowe potrzebne Ks. Biskupowi w pasterskim posługiwaniu.
  6. W środę 24 czerwca uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. jak w zwykły dzień. Wszystkim solenizantkom i solenizantom życzymy miłości od bliskich, Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki św. patrona.
  7. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Nauczycielom i uczniom życzymy dobrego, udanego odpoczynku. Zdających jeszcze różne egzaminy wspieramy modlitwą wypraszając pomyślność i dobre wyniki. Tych, którzy rozpoczynają wakacje i urlopy zapraszamy do spowiedzi, aby mogli odpoczywać z lekkim sercem i bez dźwigania niepotrzebnych ciężarów.
  8. Na okres wakacyjny od 1 lipca do 31sierpnia zmieni się tryb pracy kancelarii parafialnej. Nie będzie dyżurów przedpołudniowych, a jedynie dyżury popołudniowe i wieczorne.
  9. Na stoliku prasowym  nowy numer tygodnika „Idziemy”. Zachęcamy do lektury