1. Z racji II niedzieli miesiąca dzisiejszą tacę przeznaczamy na inwestycje parafialne. Na początku czerwca wymieniliśmy na plebanii dwa stare i nieekonomiczne kotły gazowe na energooszczędne urządzenia nowej generacji. W najbliższym czasie planujemy  naprawę i wymianę części rynien w kościele, a także uzupełnienie i naprawę dekarską elementów ogrodzenia od strony ul. Ratuszowej. Dziękujemy za wszystkie materialne ofiary, składane na potrzeby naszej parafii.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i wspólnotom, które pomogły w przygotowaniu i przeprowadzeniu procesji Bożego Ciała. Dziękujemy za świadectwo wiary i wkład w budowanie duchowej wspólnoty Matki Bożej Loretańskiej.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie po Mszy św. wieczornej, które w oktawie Bożego Ciała połączone są z nieszporami o Najświętszym Sakramencie.  W czwartek na zakończenie oktawy błogosławieństwo wianków.
  4. W tym tygodniu w środę wspomnienie św. Brata Chmielowskiego, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  5. W sobotę 20 czerwca w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Msze św. dla poszczególnych klas o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 13.30. Spowiedź dla dzieci i rodziców w następującym porządku:

klasa 3a – czwartek godz. 16.00.

klasa 3b – czwartek godz. 17.00

klasa 3c – piątek godz.16.00

klasa 3d – piątek godz. 17.00

6. W przyszłą niedzielę w naszej diecezji zbiórka do puszek na stypendia dla księży studiujących za granicą.

7.  Osobom zainteresowanym bliższym poznaniem historii Domku Loretańskiego, naszego kościoła i parafii Matki Bożej Loretańskiej polecamy odwiedziny na stronie internetowej: bedeker.waw.pl /zakładka warszawskie tajemnice/. Znajdziemy tam wiele ciekawych informacji, zdjęć i dokumentów o naszej wyjątkowej świątyni.

8. Na stoliku prasowym  nowy numer tygodnika „Idziemy”. Zachęcamy do lektury.