1. Obecnie w naszym kościele może w liturgii brać udział jednocześnie 60 osób. Zapraszamy do wspólnej modlitwy także przy naszej świątyni, przebywając wśród zieleni na świeżym powietrzu.

2. Dzisiaj przypada 23 rocznica świeceń kapłańskich ks. Kanclerza, a w sobotę 11 rocznica świeceń kapłańskich ks. Łukasza. Dziękując Panu Bogu za dar ich osoby, za wszelkie dobro i radość wnoszone w życie naszej parafii otoczmy ich uśmiechem i modlitwą na dalszą służbę pełnioną dla całej diecezji.

3.  Dziś nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

4. We wtorek 26 maja będziemy obchodzić Dzień Matki. Wszystkim mamom życzymy dużo miłości i wdzięczności od dzieci oraz wielu powodów do dumy z ich dobrego i pięknego życia. Nasze zmarłe mamy otaczamy serdeczną modlitwą.

5.  W sobotę 30 maja Wigilia Zesłania Ducha Św. Modlitewne czuwanie rozpocznie Msza św. o godz. 18.00. Po niej nabożeństwo majowe i wspólna modlitwa do godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.

6.  Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

7.  W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31 maja o godz. 18.00 bp Romuald Kamiński odprawi Mszę św. O Boże Miłosierdzie, łaskę zbawienia i nagrodę życia wiecznego dla Romana Dmowskiego współtwórcy Polski Odrodzonej i wychowawcy narodu oraz jego wychowanków, którzy w XX w. walcząc o Niepodległą zginęli z rąk głosicieli pogańskich ideologii i totalitaryzmów.

Na początku uroczystości /z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego/ zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica poświecona Romanowi Dmowskiemu. Ten wielki Polak został ochrzczony w naszym kościele 13 listopada 1864r. Organizatorami uroczystości są Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im.Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego, Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza oraz Komitet Społeczny. Tablica będzie umieszczona na zewnątrz świątyni od strony południowej obok tablicy poświęconej żołnierzom Armii Krajowej. Ze względu na przepisy sanitarne i pierwszeństwo zajmowania miejsc w świątyni przez zaproszonych gości, naszych parafian, którzy planują udział w tej uroczystości prosimy o gotowość uczestniczenia we Mszy na zewnątrz kościoła.

8.  Nowy numer tygodnika Idziemy znajdziemy na stoliku prasowym przed Domkiem Loretańskim.

9.  Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

10.  W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Mirosława Zielińskiego. Pomódlmy się dla niego o łaskę zbawienia.