1. Zgodnie z nowymi rozporządzeniami sanitarnymi od dziś w naszym kościele może w liturgii brać udział jednocześnie 60 osób. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, w której możemy uczestniczyć także na zewnątrz świątyni.

2. Jutro, 18 maja przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Diecezjalne uroczystości odbędą się w Radzyminie, gdzie o godz. 18.00 Biskup Romuald Kamiński odprawi Mszę Świętą w Sanktuarium ku czci polskiego papieża. Eucharystia będzie transmitowana przez kanał SalveNET oraz Radio Warszawa. Włączając się w dziękczynienie za ten niezwykły pontyfikat w czasie nabożeństwa majowego będziemy modlić się słowami Litanii do św. Jana Pawła II.

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

4. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzili za dwa tygodnie. W tym dniu, tzn. 31 maja w dzień Zesłania Ducha Świętego podczas Mszy św. o godz. 18.00 sprawowanej przez bp-a Romualda Kamińkiego zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica poświecona Romanowi Dmowskiemu. Organizatorami uroczystości są: Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej, Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza oraz Komitet Społeczny. Więcej informacji o tym wydarzeniu podamy za tydzień.

5. Uroczystość pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w sobotę 20 czerwca 2020 r. Z uwagi na obostrzenia sanitarne każda klasa będzie przyjmować sakrament Eucharystii na oddzielnej Mszy Świętej. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej w zakładce I Komunia.

6. W nowym numerze tygodnika Idziemy znajdziemy między innymi wywiad z bp Romualdem Kamińskim oraz wiele artykułów i tekstów związanych z osobą Jana Pawła II. Zachęcamy do lektury, aby przy okazji rocznicy urodzin tak wielkiego Polaka nie przegapić okazji do osobistego z nim spotkania.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za dzisiejszą tacę, za ofiary składane do skarbonek, przekazywane w kancelarii oraz za wszystkie wpłaty na konto parafialne.