1. W najbliższą środę 13 maja wspomnienie NMP z Fatimy.  Po Mszy wieczornej procesja fatimska połączona z nabożeństwem majowym. Będziemy modlić się wewnątrz kościoła, prosimy więc aby tym razem nie przynosić ze sobą świec.

2. W czwartek święto św. Macieja apostoła, a w sobotę 16 maja uroczystość św. Andrzeja Boboli patrona Polski i metropolii warszawskiej.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, które w naszym kościele odprawiane są w niedziele i święta o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

4. Informacje gospodarcze:
a) Trwają prace konserwacyjne przy murze wewnętrznym pomiędzy terenem kościoła i terenem plebanii.
b) We współpracy z wydziałem ochrony środowiska naszej dzielnicy kontynuujemy rozpoczęte jesienią prace ogrodowe polegające na nasadzeniach nowych drzew, krzewów i kwiatów.
c) W tym miesiącu zostaną wymienione na plebanii dwa stare i nieekonomiczne kotły gazowe na energooszczędne urządzenia nowej generacji. Kotły zakupiliśmy jeszcze po niższej cenie, a prace zostały zaplanowane w październiku 2019 roku.
d) Zakończyliśmy pierwszą część malowania lamperii w kościele /od zakrystii do sklepiku/. Prowadzone systemem gospodarczym prace zostaną dokończone w późniejszym terminie, ponieważ przygotowane na to środki musimy przeznaczyć na inny cel.
e) Ostatnie deszcze ujawniły bowiem pilną potrzebę naprawy i wymiany części rynien w kościele. Niezbędne w tym celu prace połączymy z uzupełnieniem i naprawą dekarską elementów ogrodzenia od strony ul. Ratuszowej.

5. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za dzisiejszą tacę, za ofiary składane do skarbonek, przekazywane w zakrystii i kancelarii oraz za wszystkie wpłaty na konto parafialne.

6. Mając na uwadze 5 przykazanie kościelne i powtarzające się coraz częściej postawy roszczeniowe w kancelarii parafialnej wprowadzamy korektę dotyczącą trybu wydawania zaświadczeń i pism kancelaryjnych. Dla naszych parafian nic się nie zmienia – tzn. prosząc o wydanie zaświadczenia możemy złożyć dobrowolną ofiarę. Osoby nie należące do naszej parafii przed uzyskaniem potrzebnego dokumentu będziemy prosili o wniesienie stosownej opłaty kancelaryjnej tak, jak ma to miejsce w pozostałych instytucjach życia publicznego.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Zygmunta Piwek. Pomódlmy się dla niego o łaskę zbawienia.