1. Jak podawały już media planowana na dzień 7 czerwca uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia została przełożona na późniejszy, nie znany jeszcze termin.

2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i do życia konsekrowanego. Dołączmy te intencje do naszej osobistej modlitwy.

3. Przypominamy, że zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami w naszym kościele może uczestniczyć w liturgii maksymalnie 40 osób. Prosimy o stosowanie się do pozostałych przepisów sanitarnych i zachowanie bezpiecznej odległości.

4. Jutro święto św. Floriana, w środę św. Ap. Filipa i Jakuba, a w piątek 8 maja uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W sobotę 9 maja w Warszawie uroczystość NMP Łaskawej patronki stolicy.

5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, które w naszym kościele odprawiane są w niedziele i święta o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

6. W ostatnim czasie otrzymujemy informacje o nietaktownych i nieprofesjonalnych działaniach niektórych zakładów pogrzebowych. Aby uniknąć takich sytuacji prosimy o przemyślane decyzje. Jeśli potrzeba rady do kogo się zwrócić w trudnej chwili przypominamy że nasza parafia współpracuje z domem pogrzebowym Misterium. Zakład pogrzebowy od kilku tygodni służy pomocą w nowej siedzibie przy ul. Ratuszowej 5a.

7.  Przy bocznym wejściu na teren kościoła od ul. Jagiellońskiej planujemy umieszczenie specjalnej tablicy na klepsydry pogrzebowe. Do tego czasu klepsydry mogą być wieszane tylko w miejscu do tego przeznaczonym, tzn. przy bramie głównej od strony ulicy Ratuszowej. Prosimy o nie przyklejanie klepsydr bezpośrednio na ogrodzeniu, ponieważ na murze pozostają trwałe ślady. Osoby, które będą to czynić zostaną obciążone kosztami ich usunięcia.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Za tydzień z racji 2 niedzieli miesiąca taca na inwestycje parafialne.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Jerzego Zawistowskiego oraz śp. Andrzeja Ciszewskiego. Pomódlmy się dla nich o łaskę zbawienia.