1. Dziś Święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Intencje do Koronki zapisane na kartkach możemy zgłaszać w zakrystii. Tradycyjnie z naszego kościoła będzie transmitowana Msza św. o godz. 11.00 i o godz. 18.00. O godz. 15.00 będzie transmitowana także Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Na zakończenie każdej Mszy św. na zewnątrz kościoła będzie udzielana Komunia św. Poza Mszami Komunia będzie dodatkowo udzielana o godz. 14.00, 15.15 /po Koronce/, 16.00 i 17.00.

3. Dla uczczenia przypadającej dziś 77 rocznicy wybuchu powstania w Getcie Warszawskim zwyczajem lat ubiegłych w kościołach naszej diecezji o godz. 12.00 zabrzmią dzwony.

4. Od jutra zgodnie z nowymi przepisami we Mszy św. w kościele może uczestniczyć większa liczba wiernych. Powierzchnia naszej świątyni to ok. 600 metrów kwadratowych. Oznacza to, że w naszej świątyni maksymalna liczba uczestników liturgii wynosi 40 osób. Prosimy o zachowanie obowiązujących zasad sanitarnych tzn. o korzystanie z maseczek ochronnych i zachowanie bezpiecznej odległości między uczestnikami nabożeństwa.

5. W tym tygodniu popularne imieniny Wojciecha, Jerzego, Jarosława i Marka. Wszystkim solenizantom życzymy dużo zdrowia,  Bożego błogosławieństwa i miłości od bliskich. Szczególne życzenia kierujemy pod adresem naszych solenizantów: ks. Jarosława, pana organisty Wojciecha i biskupa Marka Solarczyka.

6. W przyszłą niedzielę 26 kwietnia o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za wkład gen. Józefa Hallera i Błękitnej Armii w odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz o Boże miłosierdzie dla nich i nagrodę życia wiecznego w niebieskiej ojczyźnie. Uroczystość ta będzie transmitowana w internecie.

7. W związku z trwającą epidemią i obostrzeniami sanitarnymi ustanowionymi w całym kraju, uroczystość Pierwszej Komunii Świętej zaplanowana na dzień 23 maja 2020 roku nie odbędzie się w tym terminie. Mamy nadzieję, że rząd umożliwi jeszcze przed wakacjami powrót dzieci do szkół. Wtedy i tylko wtedy będzie szansa na przeprowadzenie uroczystości I Komunii w sobotę pod koniec czerwca. Jeśli zaistnieje możliwość przeprowadzenia tej uroczystości, niezwłocznie o tym powiadomimy.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za ofiary składane na potrzeby naszej parafii w formie wpłat na konto parafialne oraz przekazywane w inny sposób niż niedzielna składka na tacę.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Marię Rybak oraz śp. Barbarę     Czekalską. Pomódlmy się dla nich o łaskę zbawienia. Wieczny odpoczynek…