1. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami państwowymi i kościelnymi w dalszym ciągu Msze św. sprawowane są bez udziału wiernych. Wyjątkiem jest obecność osób zamawiających intencję mszalną. Zachowując wspólnotę modlitwy i możliwość przyjmowania Komunii św. duchowej prosimy o pozostanie w domu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu. W Niedzielę Zmartwychwstania z naszego kościoła będą transmitowane dwie Msze św. Rezurekcja o godz. 6.00 i Msza św. o godz. 11.00.

2. W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. począwszy od godz. 8.30 według porządku niedzielnego. Na zakończenie każdej Mszy św. na zewnątrz kościoła będzie udzielana Komunia św. Poza Mszami Komunia św. będzie dodatkowo udzielana o każdej pełnej godzinie tzn. o 14.00, 15.00, 16.00 i 17.00. Prosimy o zachowanie obowiązujących przepisów i zasad sanitarnych. Tekst domowego błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny  znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii i naszej diecezji. Można także odmówić zwykłą modlitwę przed jedzeniem.

3. W Poniedziałek Wielkanocny, czyli w II dzień Świąt Msze św. według porządku niedzielnego.

4. W przyszłą niedzielę 19 kwietnia Święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, która będzie transmitowana w internecie. Intencje do Koronki zapisane na kartkach możemy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.

Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia codziennie przed Mszą wieczorną    o godz. 17.45.

5. Po świętach w zakrystii i kancelarii parafialnej można będzie zaopatrywać się w wodę świeconą.

6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za ofiary składane na potrzeby naszej parafii w formie wpłat na konto parafialne oraz przekazywane w inny sposób niż niedzielna składka na tacę.

7. Wszystkim parafianom i Gościom życzymy wielkanocnego odpoczynku, nadziei i obfitego czerpania ze źródła życia, którym jest zwycięska Pascha naszego Pana Jezusa Chrystusa.


Chrystus zmartwychwstan jest,

nam na przykład dan jest,

iż mamy zmartwychpowstać,

z Panem Bogiem królować. Alleluja !

Wszystkim parafianom i Gościom

życzymy wielkanocnego odpoczynku,

nadziei i obfitego czerpania ze źródła życia,

którym jest zwycięska Pascha

naszego Zbawiciela i Pana.

Z modlitwą i błogosławieństwem

duszpasterze parafii Matki Bożej Loretańskiej.