1. 1.   Niedziela Palmowa rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za pośrednictwem mediów. Z naszego kościoła transmitowane są przez internet Msze św. o godz. 11.00 i 18.00. Dziś z racji I Niedzieli Miesiąca indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.00. Będą transmitowane  także wszystkie nabożeństwa Triduum Paschalnego. Na stronie internetowej diecezji znajdziemy dokładny plan transmisji radiowych i telewizyjnych uroczystości Wielkiego Tygodnia sprawowanych przez naszych biskupów.

2.  Spowiedź w Wielkim Tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę podczas każdej Mszy,  a także w godz. od 7.30 do 8.00 i od 17.00 do 19.00. W czwartek, piątek i sobotę spowiedź od godz. od 10.00 do 11.00 i od 16.00 do 17.00.

3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna do środy włącznie. W czwartek i piątek kancelaria będzie nieczynna.

4. W czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne – najważniejszy okres liturgiczny w całym roku. Nie będzie przez te trzy dni Mszy porannych, tylko uroczyste nabożeństwa wieczorne. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu przy Ciemnicy i Grobie Pańskim na zapisy (po 5 osób).

Wielki Czwartek   godz.  18.00  Msza Wieczerzy Pańskiej

Wielki Piątek        godz.  18.00  Liturgia Męki Pańskiej

Wielka Sobota      godz.  20.00  Wigilia Paschalna

5.  W Wielki Piątek osoby zdrowe w wieku od 18 do 60 lat obowiązuje post ścisły.

6. W Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego wspólnego święcenia pokarmów na stół wielkanocny. Zachęcamy, aby każdy dokonał tego w swoim domu przed śniadaniem wielkanocnym.  Tekst domowego błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Niedzielę znajdziemy na stronie internetowej naszej diecezji i parafii. Można także odmówić zwykłą modlitwę przed jedzeniem.                                          

7. W Niedzielę Zmartwychwstania Rezurekcja bez procesji o godz. 6.00. Msze św. począwszy od godz. 8.30 według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za ofiary składane na potrzeby kościoła w formie wpłat na konto parafii oraz przekazywane w inny sposób niż niedzielna składka na tacę.

9. Na czas Wielkiego Tygodnia życzymy wszystkim takiej bliskości z Chrystusem, która pozwala uczestniczyć w Jego zwycięstwie nad śmiercią i prowadzi do paschalnej Tajemnicy Zmartwychwstania.